Načítání...
PODPORA

Úvod

 • Kdo jste?

  Oficiální prohlášení:

  Jsme Arbolet. Nechceme nečinně sedět, když náš stát ožebračují banky a zkostnatělý byrokratický aparát. Vytáhli jsme do boje za svobodu v rámci Cyberpunk a Kryptoanarchie. Jsou lidé, kterým se naše činnost nelíbí nebo jí nerozumí a pokouší se nás pomluvami zastavit, ale my se nevzdáme, dokud každý český muž, žena i dítě nebude informováno o tom, že nežijeme ve svobodném světě a jaké jsou alternativy a možnosti např. v kryptoměnách a anonymitě na internetu. Naše komunita sílí každý den.

  Otevřeně:

  Od roku 2015 vedeme s kolegy kryptoměnovou službu, ze které jsme se rozhodli vytvořit něco skutečně obrovského. Už v roce 2016 po nás vystartovala směnárna Simplecoin s Root komunitou a nařkla nás z podvodu a Ponzi schématu. Tehdy jsme se tomu ani nedivili, protože jsme celkové spuštění provedli hodně kontroverzně a na podobný útok jsme čekali, abychom mohli provést něco, co by asi u těchto schémat nikdo neočekával.

  Naše reakce na to byla velmi jednoduchá. Uzavřeli jsme skupinu na více jak půl roku, kdy jsme nepřijímali žádné nové členy. Celé jsme to završili tím, že jsme fúzovali jedinou konkurenční BTCpenezenka.cz, čímž jsme získali vedoucí postavení na trhu. Support pro založení např. Arbolet BTC automatu v Pardubicích byl jen dalším logickým krokem (V současnosti bankomat blokuje General Bytes - mimochodem součást Simplecoin kartelu viz.).

  Přímé útoky ovšem utichly a už je to přes rok, kdy si ani největší odborníci na BTC v ČR nejsou jisti, co si o nás mají vlastně myslet, a tak raději mlčí. Nechápou, jak to vlastně děláme, nebo to raději nechtějí pochopit. Buď nemají odvahu na veřejnou online konfrontaci, nebo čas na zevrubné prozkoumání nástroje Arbolet. Čekají na naši chybu či zakolísání, ale my jim tu radost neuděláme a nakonec všem dokážeme, že to má smysl a myslíme to vážně.

  Už v tomto roce 2017 postupně předvádíme veřejně celému českému internetu manipulaci se světovým trhem v přímém přenosu. Viz. projekt Czech dream  

  Předpokládáme, že to všem CZ odborníků otevře ústa a následně třeba i oči ;)

   

  #5239

 • Co je váš cíl?

  Na začátku nám šlo a vytvoření největší BTC komunity a nejpropracovanějšího kryptoměnového nástroje v ČR. Toto se nám snad už i povedlo, takže je nutné neusnout na vavřínech.  

  Naším nynějším cílem je v konečném důsledku vytvořit uzavřený kruh v novém Česko - Slovenském virtuálním mikroekonomickém systému, kde už nebude zapotřebí bank a státního dohledu. Omezení moci institucí, které už si z nás dělaly srandu až příliš dlouho je sekundárním dopadem naší činnosti. Terciálním cílem je nakonec dokázání i zatvrzelým pomlouvačům Arboletu, že se v nás šeredně spletli. To ovšem prokáže až čas, který my hodláme maximálně využít.

  #6287

 • Jaká je vaše vize?

  Představte si např. toto: 

  Člověk A má peněženku na BTC, koupí si něco v e-shopu za BTC, e-shop si za stžené BTC koupí u obchodníka produkt nebo materiál, ze kterého vyrábí své zboží a obchodník zaplatí zaměstnanci A mzdu na jeho BTC peněženku. - Sice je to otázka budoucnosti, ale tam směřujeme a to vše a ještě více bude moci Arbolet poskytnout. Nás projekt Jde to i bez bank se jednou ukáže jako veskrze průlomový. Stačí k tomu pouze lidé, které naučíme výhody Bitcoinu, potažmo kryptoměn. Někdo může namítat, že BTC stále zvyšuje fee (poplatky minerům) a nevyplatí se pro malé obchody. K tomu máme vytvořený systém členského převodu, který je anonymní, okamžitý, bezpečný a bez poplatků.

  - Banky s tím nemají nic společného, takže ani nemohou požadovat své poplatky za finanční infrastrukturu a stát nám nemá z čeho vzít daně.

  Více v článku: https://arbolet.net/clanek/826-dane-a-bitcoin

  Další využití např: 
  Nabídky práce a poptávky práce za BTC, seznamka, BTC bazar, poskytování všemožných služeb, kde se platí v BTC, multimediální databáze atd. Vlastně cokoliv už na internetu existuje, tak nám to stačí vzít a převrátit to do BTC trhu. Toto prozatím nemá limity nebo strop. BTC peněženka je pouze stavební kámen, který jsme potřebovali pro tvorbu něčeho mnohem většího. Na to, že v ČR o Bitcoinu zatím ještě téměř nikdo nic moc neví, tak už teď máme členů, že by se za to jiné služby nemusely vůbec stydět. Nespatřujeme tedy žádnou překážku nebo sebemenší důvod, proč by se nám to nemělo povést.

  Zatím jsme ještě ani pořádně nezačali. Náš čas pomalu ale jistě nadchází...

  #5278

 • Jaký je váš příběh?

   

  Chcete příběh? Co takhle banda lidí, která se rozhodla vytvořit prostředí pro nadcházející finanční revoluci? Prostředí pro všechny ostatní lidi, kteří čím dál tím více začínají vyhledávat východisko z bankovního, byrokratického a politického světa a jeho institucí, kterým každý den přestává věřit více a více lidí. Jen neví, jak z toho začarovaného kruhu ven. A proto jsme vytvořili něco, co tady chce vlastně každý, nebo alespoň valná většina.

  To není díra na trhu. To je ultra kráter jako po dopadnuvším meteoritu.

  #6240

 • Co je konkurenční výhoda Arboletu?

  Konkurenční výhoda naší služby v ČR je jednoduchá. Není tu konkurence a jsme také jediní v češtině. :)

  Jinak se dá shrnout takto: zabezpečení, jednoduché a uživatelsky přívětivé grafické rozhraní, možnost vedení účtu i v Kč - to ocení začátečníci. Oproti ostatním máme také propracovaný systém, kdy uživatele postupně učíme, jak zacházet a pracovat s Bitcoinem a efektivně ho používat. Máme vědomostní kvízy, naučné články bez reklam a bez rušivých elementů. Také máme značně rozsáhlé krytoměnové informační médium a členské fórum, a to nejen na ČR poměry. Za zmínku stojí i komunita, která sama zpracovává v ticketovém systému obecné otázky nových členů a pomáhá jim. Od ostatních se lišíme anonymitou, propracovaností, smyslem projektů, zabezpečením, členskou základnou a hlavně velkou vizí, kterou plníme. Vzhledem k tomu, že v Česku máme monopol na BTC už nyní, tak tu ani není s kým soutěžit. Jediná konkurence byla BTCpenezenka.cz - jistě víte, že ta už spadá pod nás. Rozhodně se ale nezastavujeme, protože by nám třeba stačilo být nejlepší u nás. Existují i kvalitní zahraniční služby a je chceme také dorovnat.

  #5659

 • Jaké jsou silné stránky Bitcoinu?

  Těch silných stránek Bitcoinu je mnoho a na webu o tom máme popsány celé stohy informací. To nejdůležitější pro lidi je ale asi to, že je decentralizovaný, nikdo Vás nesleduje a nespojuje si Vaší osobu s finančními toky. Je svobodný, nadnárodní, neustále roste. Na světě jsou miliardy lidí a z toho zatím využívá BTC pouhých pár miliónů. Ostatním to stačí jen vysvětlit, nebo jen říci, že vůbec existuje. Do BTC trhu vstupují každý den další a další lidé. Bude to růst ještě hodně dlouho, a kdo se o to začne zajímat v předstihu, tak ten na tom vydělá. Bitcoin je nejenom měna budoucnosti, ale i investiční artikl s nezměrným potenciálem růstu. Jakékoliv další krize,  pády měn, politické skandály, runy na banky a podobné důkazy selhávání finančního systému jsou pro Bitcoin vždy dobrou zprávou. V tyto chvíle totiž dochází k masívnímu přelévání kapitálu do této kryptoměny. Naše zvolené elity si to dělají samy a nemusíme jim v likvidaci vlastní důvěry ani nijak pomáhat. Zvládají to efektivně bez cizího přičinění...

  Je to dokonalé, precizní, a když člověk začne BTC už jednou používat, tak pak nemá důvod se vracet zpět k fiatu. Navíc je to ultimátní nástroj k demonstraci nespokojenosti, nesouhlasu a do jisté míry i společenské rebelie.  Takže jednoduše:

  Chtějí to vlastně všichni, ale málokdo o tom už ví. Od toho jsme tu ale nyní my a naše rostoucí komunita, která provádí aktivní osvětu BTC nepolíbené veřejnosti.

  #1874

 • Jak se stát členem Arboletu?

  V prosinci 2016 jsme spustili volně registrace pro všechny. Můžete se registrovat kliknutím zde.

  #8446

 • Kde a jak se mohu naučit používat funkce Arboletu a pochopit Bitcoin? Je to složité?

  Veškeré funkce našeho systému jsou vytvářeny tak, aby s nimi mohl jednoduše pracovat prakticky každý i méně PC zdatný člověk. Věříme tomu, že Bitcoin a obecně kryptoměnová problematika je téma, které se týká všech, takže by jeho znalost a používání nemělo být limitováno a určeno pouze pro několik vyvolených počítačových nadšenců a programátorů.

  Prostředí Arboletu je tedy od začátku vytvářeno jako co nejvíce uživatelsky přívětivé a snadno pochopitelné. Jak by také ne, když se na jeho tvorbě podílí sama komunita. K dispozici máme i tematické kvízy, kterými naše členy postupně, cíleně, nenásilně a hlavně přirozeně vzděláváme. Každý člen tak může během krátkého času začít pronikat do celého fenoménu BTC, případně doplnit své znalosti chybějícími kousky skládačky informací.

  Pro prvotní vstup na stránku doporučujeme začít s uživatelskou nápovědou Arboletu, která se otevře oranžovým tlačítkem nalevo kdekoliv na stránce.

  K provádění transakcí do i z Arboletu je zpracován podrobný obrázkový návod, který se ovšem kompletní zobrazí také pouze našim členům: NÁVODY (pro nepřihlášené k dispozici pouze náhled)

  Pokud ovšem něčemu neporozumíte, tak je tu téměř na každé stránce přítomen boční panel uživatelské podpory, která Vám ráda poradí, či nasměruje. Další možností je napsat požadavek, otázku do našeho soukromého. FÓRA, kde se Vás může ujmout některý ze zkušenějších členů a vypomoci s daným problémem. Nově jsme také spustili Kryptopedii, naši členskou encyklopedii, kde naleznete mnoho informací a výrazů, které Vám pomohou všemu porozumět

  V každém případě můžeme doporučit pročíst si celé FAQ (Časté dotazy na této stránce) a dozvědět se zas o něco víc.

  #1699

Systém

 • Vrstvy – jaké je zhodnocení? Jaké jsou limity? Jaká jsou pravidla?

  V BTC vrstvách jsou nastavena následující pravidla:

  0. vrstva (peněženka) - bez zhodnocování, slouží jako vrstva vkladová a výběrová, přičemž výběr je možno realizovat okamžitě 

  1. vrstva (investice) – zhodnocení 6% ročně, doba možnosti převodu investice na 0. vrstvu je 1 měsíc, s možností manipulace úroku po 1 týdnu

  2. vrstva (investice) – zhodnocení 10% ročně, doba možnosti převodu investice na 0. vrstvu je 1 rok, s možností manipulace úroku po 1 měsíci

  Na těchto BTC vrstvách testujeme zcela nový systém zhodnocování, kdy ze statické investice vychází čistý výstup ve formě úroku.

  V CZK vrstvách jsou nastaveny následující výhody, ale i omezení:

  0. vrstva (peněženka) - bez zhodnocování, slouží jako vrstva vkladová a výběrová, přičemž výběr je možno realizovat okamžitě.

  1. vrstva (zůstatek + výstup) - zhodnocení 3% za měsíc, s výstupem možno manipulovat libovolně, výběr z vrstvy je možný za den (24 hodin) od odkliknutí transféru na nultou vrstvu.

  2. vrstva (zůstatek + výstup) - zhodnocení 6% za měsíc, s výstupem možno manipulovat jednou za 3 dny, výběr financí z vrstvy je možný za 7 dní od odkliknutí transféru na nultou vrstvu.

  3. vrstva (zůstatek + výstup) - zhodnocení 9% za měsíc, s výstupem možno manipulovat jednou za 7 dní, výběr financí z vrstvy je možný za 30 dní od odkliknutí výběru na nultou vrstvu.

  4. vrstva (zůstatek + výstup) - zhodnocení 12,5% za měsíc, s výstupem možno manipulovat jednou za 30 dní, výběr je možný za rok (365 dní) od odkliknutí výběru na nultou vrstvu.

  Dokud nejsou splněny jednotlivé questy u vrstev, tak má uživatel zhodnocení poloviční.

  U jednotlivých vrstev jsou vypsány úkony a činnosti, po jejichž splnění se odemknou komplexní vrstvy. Díky těmto změnám nebudou noví členi pro Arbolet nepředvídatelnou finanční zátěží v případě, že neprojeví zájem o začlenění se do činnosti komunity. Jestliže se bude jednat o schopné členy, kteří se zapojí a začnou opravdu něco dělat, pak se na základě jejich vlastních zásluh budou také otevírat výhodnější podmínky. Možná se tomu dá říkat i motivace pro nové uživatele, která zde bohužel dříve nebyla.

  Uvedené procentuální zhodnocení kapitálu je součtem zhodnocení zůstatku a výstupu, přičemž je mezi ně rozděleno na přesnou polovinu. Např. 3. vrstva má uvedeno 9%, což znamená, že zhodnocení zůstatku je 4,5% a u výstupu, který se dá vybírat rychleji, je 4,5% zhodnocení také. V novém Arboletu jsme to pro přehlednost i graficky znázornili.

  Transfery mezi vrstvami jsou volné směrem nahoru. Směrem dolů je při manipulaci s financemi na vrstvě nutno počítat s výše stanovenými časovými limity pro výběr. Převody financí z výstupů jsou mezi vrstvami neomezené. Např. výstup z 3. vrstvy se po 7 dnech může převést okamžitě na kteroukoliv z aktivních vrstev.

  Aktivní vrstva je vrstva, na které je přítomen minimální vklad. 1. a 2. vrstva nemá stanoven minimální vklad a tyto dvě vrstvy jsou aktivní automaticky. 3.vrstva má nastaveno minimum 10 000 Kč a 4. vrstva 30 000 Kč. Bohužel zde neexistuje nekonečné zhodnocování, jelikož mají členi operativně nastaveny i limity maximální, které mohou na svých vrstvách zhodnocovat. V okamžiku zvolení převodu financí na první vrstvu se kapitál přerozdělí v závislosti na výběrovém čase dané vrstvy na díly, které se každý den přelévají na danou cílovou vrstvu.

  Příklad: Mám na 2. vrstvě 9 000 Kč a odkliknu převod 7 000Kč na 0. vrstvu (peněženku). Výběrový čas je 7 dní. Ze zůstatku se vydělí 7000Kč do tzv. transféru a každý den se převede 1000 Kč (1/7). Na vrstvě mi v zůstatku zbývají 2 000 Kč, které se dále zhodnocují a za 7 dní mám na peněžence připsanou částku 7 000 Kč.

  #7734

 • Je možné zasílat z Arboletu peníze na běžný bankovní účet a naopak?

  Samozřejmě, že je to možné. K bankovnímu převodu tam a zpět slouží směnárny. Pro nezkušené členy máme zpracovány přehledné, jednoduché a krokové návody + video-návody.
  https://arbolet.net/navody

  Díky exkluzivní spolupráci Arboletu se Smenarnabtc.cz odesílat a přijímat Bitcoiny skrze bankovní účty směnárny za naprosto bezkonkurenčních podmínek na trhu. Je to výhodné, efektivní, okamžité, férové a hlavně jednoduché i pro naprosté Bitcoinové začátečníky.

  Návod na vklad (bankovní převod do Arboletu)
  https://arbolet.net/navody/vklad/prevod#navod

  Návod na výběr (bankovní převod z Arboletu)
  https://arbolet.net/navody/vyber/prevod#navod

   

  Jak funguje směnárnaBTC a jaké jsou její výhody?

  https://arbolet.net/clanek/2086-smenarnabtccz-hell-yeah

  #3863

 • Vklady BTC - kolik konfirmací je potřeba?

  Konfirmace (neboli ověření bitcoinovou sítí) pro příchozí transakce do vaší peněženky jsou vyžadovány z důvodu zamezení podvodných transakcí. Ačkoliv mnoho bitcoinových služeb vyžaduje až 6 konfirmací, nám stačí pouze 3. Nebudete tedy čekat dlouho, částka bude připsána do pár minut.

  Bude-li u uživatele zaznamenán double spend (druh podvodu, kde se využívají stejné BTC pro více plateb), či jiné obcházení systému, budou u vašeho účtu konfirmace zvýšeny na 6.

  #8242

 • Jak se aktivuje druhá (BTC nebo CZK) peněženka?

  Desktop: btc-activate

  Mobil:
  btc-mobile-activate

  V mobilním zobrazení aktivujete druhou peněženku v postranním menu kliknutím na peněženka a poté CZK nebo BTC (podle toho, kterou chcete aktivovat).

  #5146

 • Výběry BTC - jak dlouho trvají?

  Pokud se jedná o nižší částky do hodnoty několika BTC, odchází zpravidla ihned, do 5-ti minut. V případě vyšších částek je někdy třeba počkat na doplnění našich výběrových adres v závislosti na aktuálních zůstatcích. Jestli plánujete větší výběr, je vhodné nás kontaktovat na email předem pro eliminování případných prodlev. Je to spíše preventivní opatření, kdyby se např. více členů rozhodlo vybírat ve stejnou dobu.

  Jestliže je u uživatele zjištěna podezřelá aktivita, tak může dojít k automatickému zablokování výběru. Tímto se myslí např. zakládání mnoha účtů z jedné i více IP na pouhé stahování financí ze systému, neohlášené penetrační testy Arboletu, spouštění útočných skriptů apod. Jestliže by náhodou došlo k nedorozumění, tak by se tato dočasná blokace následně řešila s podporou.

  Pokud bude na účtech aktivita, články, questy, kvízy, otvírání vrstev, čas strávený na stránce, běžné BTC vklady a výběry - ne pouze členské převody z Krize15, tak v případě nekolidování IP adres Vás náš systém nezastaví. O takové aktivní účty nám totiž jde především.

  #5277

 • Kdo platí poplatky minerům při vkladech a výběrech?

  Standardní poplatky za transakce v rámci bitcoinové sítě, které dostačují pro všechny transakce, jdou vždy na vrub Arboletu.

  Pouze pokud byste chtěli použít vyšší poplatek pro urychlení transakce, můžete si ho zvolit při odesílání platby. V tomto případě vám uhradíme výši standardního poplatku a zbytek doplatíte vy.

  #9875

 • Kde berete kurz pro převod mezi CZK a BTC?

  Primárně se řídíme podle burzy Bitstamp.net, jejíž výhodou je vysoká likvidita. Kurz pro vklady do CZK peněženky je následně ponížen o 0,1%. Do budoucna plánujeme toto snižovat a společně s růstem komunity se dostat na minimální nutnou kurzovou adaptaci.

  #4921

 • Co když burza Bitstamp.net přeruší provoz?

  Pokud dojde k výpadku Bitstamp u našeho kurzového zdroje, automaticky přejdeme na kurz čínské směnárny Huobi, pokud by vypadla i tato, přešli bychom automaticky na kurz Btcc, abychom zachovali možnost obchodování 24/7. Obě burzy mají velmi podobné kurzy i podobné obchodované objemy.

  Bitstamp.net přeruší provoz?">#6294

 • Členská fóra. Kdo může co?

  Na členském fóru si mohou členi radit, navrhovat zlepšení systému, domlouvat se na různých akcích a nápadech, nebo diskutovat nejrůznější aktuální témata. I když doporučujeme, aby se zde členi nechovali jako ve chlévě a uzpůsobili tomu svůj slovník, tak nemůžeme zaručit, že budou všechny diskuse vhodné pro děti a mladistvé. Prozatím jsme nebyli nuceni volit nějakou formu cenzury, protože právo vyjádřit své názory má každý, i když to může být nevybíravým způsobem.

  I když to může někdy vypadat, že se někteří uživatelé nesnáší, tak ze zkušenosti víme, že když je zapotřebí, tak svedou táhnout za jeden provaz a dokázat tím komukoliv, že ani kvalitně spolupracující komunita se nemusí celá navzájem přímo milovat.

  Jsou zde jednoduše různí lidé s různými názory, smýšlením i postoji. Jako asi všude jinde.

  V současnosti máme nastaveno, že vyšší uživatelé mohou vytvářet nové kategorie a běžní uživatelé mohou zakládat v těchto kategoriích nové diskuse. Právo přispívat do diskusí získá nový uživatel po splnění questů první vrstvy,nebo po 30-ti dnech od prvního přihlášení. Je to proto, aby si do této doby mohl nový člen projít systém a zorientovat se na celé stránce, pročíst důležité články, obeznámil se s do jisté míry nepsanými pravidly komunity a nevytvářel např. duplicitní, či nevhodné diskuse. Pro obecné otázky v začátcích je určen panel členské podpory (napravo). 

  Příspěvky ostatních členů se dají laikovat, ale vlastní příspěvky už nikoliv (měli jsme s tím špatnou zkušenost). Z počtu laiků a dislaiků se v profilu tvoří tzv. členská karma, kterou jsme přidali na oživení diskusí. Poslouží to v případě, kdy Vám napíše člen a Vy hned vidíte, jak je v průměru hodnocen a můžete např. snáze určit, jakou má jeho rada váhu. Jinak se dle ní rozhodně nemusí nikdo řídit a přizpůsobovat své příspěvky pro co nejvyšší karmu. Nikoho za karmu v záporných číslech nepenalizujeme a nevyvozujeme z toho žádné důsledky. Ani za vysokou karmu nijak neodměňujeme.

  Každý si může vybrat svůj vlastní nick (přezdívku) a nastavit si profilový obrázek. Nick je neměnný, takže každý píše sám za sebe a nemůže si vytvořit několik profilů. Jsou zakázány nicky, kde se vyskytuje např. ARBX a číslo, Arbolet, systém, admin atd. Je to z důvodu, aby nikdo nemohl klamat ostatní a nezpůsoboval tak různá nežádoucí nedorozumění.

  Pouze vyšší členi mohou zakládat uzavřené diskuse, které ostatní nevidí a zvolit, kdo je uvidí a může do nich přispívat.

  V diskusích jsme vytvořili malý slovník (vše v jednom) napravo dole, ve kterém si lidé mohou hledat synonyma, cizí slova, či anglické překlady. Jako další vymoženost plánujeme členskou encyklopedii odborných výrazů a terminologických zkratek.

  #1673

 • Proč nepoužívat prohlížeč Internet Explorer?

  Internet Explorer je "dinosaurus" mezi prohlížeči. Ačkoliv vychází stále nové verze, změny jsou minimální a prohlížeč stále oplývá stejnými nedostatky.

  • Je mnohem pomalejší, než ostatní prohlížeče
  • Má problémy s kompatibilitou stránek. Zobrazení webových stránek (mnoha, ne jen Arboletu) často nebývá korektní a může být ovlivněna i funkčnost webových aplikací.
  • V porvnání s ostatními prohlížeči má mnohem méně funkcí a není přehledný.
  • Je "zabugovaný", tedy často se v něm projevují chyby.
  • Ani z hlediska bezpečnosti na tom není, jak by měl být. Obsahuje bezpečnostní díry a rizika.
   
  Doporučujeme využít některý z těchto prohlížečů jako alternativu: Opera (http://www.opera.com/cs/download), Google Chrome (https://www.google.com/chrome/browser/desktop/index.html), Mozilla Firefox (https://www.mozilla.org/cs/firefox/new/). Jejich instalace je jednoduchá a jistě sami oceníte rychlejší, přehlednější a bezpečnější prostředí.
  PS: V nových verzích Windows Microsoft spustil nový prohlížeč Edge. Má podobnou modrou ikonu ve tvaru "e", jako měl Explorer. Tento prohlížeč by na tom měl být údajně lépe, než Explorer, avšak i s ním jsme zaznamenali nějaké problémy v Arbolet peněžence a proto doporučujeme i ten nahradit některým z výše uvedených.
   
   explorer.jpg

  #1235

A-brána

 • Co je to Abrana.cz a k čemu slouží?

  Abrana.cz je sofistikovaný anonymizační nástroj bitcoin převodů v rámci celé sítě účtů Arbolet.net. Jakýkoliv člověk jej může využít k diversifikaci transakcí na svůj, či jiný Arbolet účet a efektivně tak zamezit případnému nežádoucímu propojení Bitcoin adres v Blockchainu (veřejná účetní kniha se všemi zaznamenanými bitcoin transakcemi).

  Jednoduše. Pokud si nepřejete, aby někdo mohl např. propojit Váš, nebo jiný Arbolet účet skrze BTC adresu a bankovní účet (který byl využit pro směnu bitcoinů ve směnárně) přímo s Vaší osobou, tak je tento prostředek právě pro Vás.

  V současnosti pracujeme na nových a veskrze přelomových funkcích Abrany, které mimo jiné umožní velmi jednoduše implementovat tuto BTC platební bránu do jakéhokoliv E-shopu. Tyto bitcoinové online obchody následně sdružíme do jednoho komplexního a přehledného systému, který bude moci využívat celá Česká BTC komunita.

  #7299

 • Poslal jsem BTC na jednorázovou adresu Abrany, kterou jsem použil dříve. Kde jsou?

  K přehledu jednotlivých adres funguje naše funkce Správa adres Abrány.

  Každý jednorázová adresa je aktivní 3 dny od jejího vytvoření nebo posledního vkladu. Po uplynutí této doby se adresa automaticky archivuje. Pokud ji budete chtít použít znovu, stačí ve správě kliknout na tlačítko Obnovit.

  Pokud jste zaslali na nějakou jednorázovou adresu BTC i když byla neaktivní, stačí také kliknout na tlačítko Obnovit a během 10 minut vám budou prostředky připsány.

  #2736

 • Mám E-shop a chci přijímat platbu prostřednictvím BTC. Co mám dělat?

  Tak to blahopřeji k rozhodnutí. BTC a celkově kryptoměny se začínají probouzet konečně i v naší zemi a do jisté míry k tomu přispíváme a stále budeme i my. Očekáváme, že znalosti a zkušenosti lidi s tímto artiklem se obecně budou už jen zvyšovat. I z této zprávy vlastně vyplývá logický závěr, že se už jen díky Vám a Vám podobným bude uživatelská základna Bitcoinu rozšiřovat.

  Kdo dřív přijde, ten dřív mele. Jako v jakémkoliv jiném odvětví, tak i zde rozhoduje, kdo je u toho na začátku, tak ten udává směr.

  Nyní k věci.

  K tomu je Abrana budována, ale prozatím nemáme automatickou implementaci na E-shop systém, takže nám zašlete odkaz na Vaši službu např. i s nějakými zvláštními požadavky a my Vám celou BTC bránu uzpůsobíme přímo na tělo.

  Zde článek pro Vás: https://arbolet.net/clanek/1851-a-shopy-jdeme-do-finale

  Až dokončíme naše přehledné stánky s BTC e-shopy, tak Vás do nich rádi umístíme, aby Vás mohli nalézt třeba noví zákazníci z BTC komunity, pro které je každá nová BTC služba svátkem.

  #7643

Bezpečnost

 • Za jak dlouho bez aktivity, či v jakém případě mi zrušíte účet?

  V polovině roku 2016 jsme přijali rozhodnutí, že i když je na aktivitě členů naše služba založena, tak žádnou takovou penalizaci za nízkou aktivitu uplatňovat nebudeme.

  Jestliže bude detekován člen hacker, který nás bude konstantně napadat bez předchozí koordinace této činnosti, pokud na naše zprávy nebude reagovat a nebude-li pak např. ani ochoten své schopnosti využít ke společným zájmům, tak toto je prozatím jediný relevantní důvod ke zrušení účtu.

  Zrušit účet si může každý člen sám na základě svého vlastního rozhodnutí. Buď napíše na podporu, kde sdělí tuto žádost, nebo klikne na danou funkci (Zrušení účtu) ve svém profilu a podpora jej kontaktujte pro zpětné potvrzení tohoto rozhodnutí. Tímto způsobem se eliminuje faktor omylného překliknutí nebo nějaká záškodnická akce.

  #2343

 • Co když vás někdo hackne a ukradne všechny BTC?

  Tento případ je vyloučen. Bitcoiny držíme na více na sobě nezávislých adresách, ke kterým má přístup jeden či více členů týmu, vzájemně podmíněně i nepodmíněně. Kromě BTC držíme i jiná aktiva, tudíž krádež zásadní části Arbolet kapitálu je takřka nemožná.

  #4896

 • Jak dlouho zůstanu zalogovaný do A bez aktivity?

  Arbolet Vás automaticky odhlásí po 2 hodinách nečinnosti. Avšak pokud chcete mít větší jistotu, že Vám někdo nesedne za počítač a nebude moci manipulovat s Vašimi prostředky, můžete si v nastavení aktivovat zámek peněženky. Jedná se 4-místný PIN, který musíte zadat vždy při vstupu do peněženky, i když jste přihlášeni. Bojíte se, že si necháte otevřenou i peněženku po odemknutí PINem a 2 hodiny bude dostupná? V nastavení si můžete zvolit zamknutí peněženky PINem po Vámi zvolené době nečinnosti v ní, třeba po 5 minutách.

  #5982

 • Jak jste chráněni proti napadení hackerů?

  Děláme, co se dá. Když řekneme přesně jak, tak hackerům spíš pomůžeme. Finance jsou rozloženy na mnoha účtech s odlišnými vstupními údaji, a proto je jejich kompletní odcizení naprosto nepravděpodobné. Hackery se snažíme ale spíše sdružovat a místo útočení proti nám, tak s nimi spolupracovat a jejich schopností využívat v náš prospěch.


  Členské údaje chráníme v databázi, ale pokud chcete 100% anonymitu, tak doporučujeme využívat nově vytvořený email pro vedení účtu. My se Vás na jméno nikdy nezeptáme.

  #4398

 • Může na jedné IP adrese operovat více účtů?

  Vzhledem k tomu, že jsme IP adresy začali sbírat do zabezpečené databáze kvůli omezení hrozby hackerských útoků, nelegitimním akcím ze stran některých uživatelů a možnosti napadení členských účtů, tak je vhodné, aby např. vícečlenná rodina napsala předem na podporu a informovala o tom, že např. z jednoho počítače, či z jedné domácnosti, přistupuje několik lidí na různé účty. Systém by totiž jinak mohl automaticky pozastavit např. výběr z důvodného podezření neoprávněného přístupu a z tzv. záškodnické akce. Každý si ve svém profilu může aktivovat zaznamenávání přístupů IP a kontrolovat tak, jestli se na jeho účet náhodou nedostal někdo, kdo tam neměl co dělat. Pokud uživatel zjistí, že byl jeho účet infiltrován neznámou adresou, tak doporučujeme neprodleně změnit svá přístupová hesla. V profilu je přítomna i funkce, kterou si může člen veškeré zaznamenané IP přístupy smazat. Rovněž doporučujeme velmi pečlivě střežit heslo od svého přihlašovacího emailu. Pouze na něj můžeme v případě nutnosti, ztráty účtu, či hesel zasílat obnovovací údaje a koordinovat náležité kroky, pokud by byl účet např. zcizen.

  Chraňte si své přístupové údaje stejně tak, jako hesla od běžného internetového bankovnictví, bezpečnostních schránek, či osobních sejfů.

  Tohle za vás náš systém neudělá…

  #4511

 • Jak mohu svůj členský účet chránit já osobně?

  První důležité zabezpečení je silné heslo. Jak k vašemu Arbolet účtu, tak i k vašemu emailu (ten je možné použít pro obnovení vašeho účtu). Obě hesla by měla být rozdílná, minimálně 8 znaků dlouhá. Obsahovat by měla velká i malá písmena, číslice a speciální znaky (jako např.: ! - ( , % atd.). Složení hesla by mělo být náhodné a neobsahovat konkrétní slova, data, čísla domu atd. Heslo byste měli mít bezpečně uschované na místě, kam se k němu nikdo nedostane - nejlépe zapamatované v hlavě a nikde nenapsané/neuložené. Dávejte si ale pozor na jejich ztrátu. Pokud ztratíte heslo od svého účtu, lze obnovit na email, ale zapomenete-li obě hesla, nemůžeme nijak ověřit, že jste vlastníkem účtu.

  Pro přístup do peněženky si můžete ve svém profilu zapnout čtyřmístný číselný PIN. Dále můžete zapnout detekci IP adres, kde se případný narušitel hned zobrazí. Vyšší anonymitu pro nevysledování transakce může poskytnou A-brána.

  Dále si v profilu můžete zapnout dvouúrovňové zabezpečení. Pokud tuto funkci povolíte, k přihlášení do svého účtu využijete standardně své heslo a následně budete muset zadat šestimístný číselný kód. Tento kód se vám bude zobrazovat v aplikaci FreeOTP, kterou si můžete nainstalovat na kterékoliv zařízení se systémem Android nebo iOS - tedy na většinu mobilních telefonů nebo tabletů. Systém je velice jednoduchý na nastavení (pouze ve dvou krocích) a ještě jednodušší na používání. Je to praktický způsob, jak posunout zabezpečení vašeho účtu na další level. Více naleznete v nápovědě.

  Doporučujeme přečíst článek Vaše bezpečnost a jeho pokračování Zkontrolujte si účty.

  #9452

Obecné

 • Jste kryptoměnoví fanatici, či radikálové?

  Osobně bych řekl, že jsme spíše nadšenci, ale pokud Vám to udělá radost, tak dobře. Neběháme ovšem po světě s BTC šátky přes obličej a za výkřiků Bitcoin Akbar! neodstřelujeme klienty bank ;)

  Věříme v poklidnou demonstraci nespokojenosti, která spočívá ve využívání a alespoň základním pochopení svobodných kryptoměn. Ten, kdo má o problematiku zájem, tak k tomu může využít náš systém, který jej od základů touto alternativní cestou provede a postupně jej naučí vše potřebné. Není to rozhodně tak složité, jak se na první pohled může zdát.

  Naší prací je lidem tu cestu ukázat, pomoci v prvních krůčcích, ale jít už po ní musí sami. 

  #1409

 • Je to až moc neuvěřitelně výhodné a dobré!

  My si naopak myslíme, že v bankách je to až moc neuvěřitelně nevýhodné a špatné. Jinak samozřejmě děkujeme za pochvalu.

  #6093

 • Mám nápad na změnu uživatelského prostředí. Zajímá Vás to?

  Neustále se snažíme službu zlepšovat, přizpůsobovat, zefektivňovat a za každý Váš postřeh budeme jen vděčni. Jde nám o to, aby to nakonec byla ta nejlépe uživatelsky přívětivá peněženka. I když má každý uživatel odlišný názor na grafiku i funkce, tak se stále snažíme o jistý konsenzus.

  #9023

 • Plánujete přidat další kryptoměny?

  Samozřejmě že máme v hledáčku i další progresivní altcoiny. Dle našeho názoru musíme ovšem nejdříve na maximum zdokonalit to, co už máme a až pak můžeme přidávat další alternativní peněženky s nástroji pro převody mezi nimi. Zkrátka není to hop na krávu - a už je tele. :) Jedná se o komplexní plán s rozsáhlým testováním a značnou časovou náročností. Každý další zásah do systému je během na dlouhou trať, jestliže se chceme vyhnout pádům, bugům a fatálním chybám. První altcoinové peněženky by se na Arboletu mohly začít vyskytovat už v první polovině roku 2018. V současnosti máme ale určeny jiné priority.

  #4840

 • Je nutné být anonymní, abych mohl být také členem?

  I když si myslíme, že by každý člověk měl chránit své soukromí, tak to nepovažujeme za nutnost. Je to spíše možnost, kterou poskytujeme i dalším lidem, kteří o to mají zájem a podobnou službu postrádají.

  V každém případě, i když známe identity některých našich členů, tak tyto údaje nevydáme nikomu a dokud by tento člověk své zapojení sám nezveřejnil, tak je námi i tato citlivá informace střežena.

  Vzhledem k tomu, že jsou naše stránky přímo do základů protkány fakty, kterak se může jakýkoli člověk stát na internetu anonymním, tak se o tom může každý člen, alespoň z preventivního hlediska, něco přiučit a využít, až se mu to třeba jednou bude opravdu hodit.

  #5120

 • Co je to vlastně ta bitcoin arbitráž?

  Jednoduchá arbitráž zahrnující v procesu bankovní účet, jedná se o naprosto základní strategii, která napadne snad každého, kdo zjistí, že u různých burz jsou různé ceny za BTC. Funguje tak, že pošlete peníze z bank. účtu na burzu 1, tam koupíte BTC, převedete na burzu 2, prodáte BTC a vyberete zpět na bank. účet s profitem. Tuto strategii jsme na původní verzi A popisovali i v animaci „z bankovního účtu“ Jak to děláme v roce 2015, za kterou jsme byli dříve i napadáni, že takto to prý nejde. Tato strategie je stále ziskově realizovatelná, avšak zisky vykazují touto strategií sestupnou tendenci. Pokud bychom ji dále nerozvíjeli. Konkurence je stále větší a trhy tak stále efektivnější.
  Inu, bez inovací se k vysokému zisku nedostaneme...

  Rizika z prodlev eliminuje strategie, jež spočívá v rozdělení kapitálu BTC i Fiat do obou burz, tudíž máte na každé burze jak BTC, tak Fiat okamžitě k dispozici k obchodům a v jeden moment tak provedeme obchod. V tomto případě odpodají rizika, která představuje prodleva, která je běžně nutná při převodu kryptoměny na druhou burzu, tudíž nemusíme nést žádné kurzové riziko, použíjeme-li navíc zajišťovacích nástrojů.

  (Pozn. rozdělení arbitráží nevychází z obecné terminologie, jedná se o naše interní pojmenování)

  A nyní si přestavme, že tohle realizujeme na více různých Fiat měnách, kryptoměnách, na více burzách, s odpovídajícím kapitálem i s adekvátním řízením rizik.

  To vše s usnadněním samotného procesu pomocí programů porovnávajících ceny, vyhledávajících příležitosti a umožňující automatizaci kroků společně se zapojením lidského faktoru prověřených členů naší komunity.

  Arbitráže v našem podání

  Uvědomujeme si, že arbitráž v čístém slova smyslu v podstatě neexistuje, vždy podstupujeme nějaké riziko, byť třeba velmi malé, že obchod nedopadne podle předpokladů. Proto se může použití slova „arbitráž“ zdát jako zavádějící či nepřesné. Arbitráže chápeme v širším smyslu a to jako příležitosti, kde dokážeme určit potenciál zisku a zároveň téměř přesně definovat riziko.

  Příklad: obchod s weby
  Víte, že koupit web s vlastnostmi xyz stojí 10,000. Víte, kde se s weby obchoduje, a kde jsou jaké ceny, kde je co žádané. Víte, že pokud na něj přivedete návštěvnost a uděláte několik technických změn, v horizontu 1-6 měsíců jej prodáte za 40,000-80,000. Samozřejmě to obnáší rozsáhlé know how dané oblasti, ale ve kterém oboru můžete mít výborné výsledky, aniž byste se dostatečně orientovali?

  Lidé si u arbitráží představují 100% jistotu, že vydělají. Háček je v tom, že jistotu můžete získat pouze opakováním určitého úkonu. Představme si, že jsme podobný obchod provedli 100x a pouze 4x dopadnul ztrátově. V tomto případě získáme jistotu, a tedy přeneseně hovoříme o arbitráži. Pro úspěšné obchodování je vždy cílem získat výhodu a to v dlouhodobém měřítku.

  Podobně se obchoduje například s firmami, komoditami, smlouvami, účty, měnami, affiliate a franchise kontrakty, …

  #7848

 • Uvažujete o vydání vlastního "Acoinu"?

  Pro tyto účely jsme vytvořili Akredity, které jsou číselně vyjádřeným přehledem reálné aktivity, vypovídají o členské snaze o vlastní sebevzdělání a o celkovém zájmu o problematiku. Prozatím jsou ještě stále nesměnitelné a neuplatnitelné, ale později na této bázi plánujeme postavit členskou měnu, která bude v některých ohledech výhodnější než-li Bitcoin, který se nehodí např. na mikrotransakce.

  #6935

 • Proč nedostávám provizi např. za vklady z nějakého partnerského programu z pozvánek přátel?
  Co z toho mám?

  Slovo přátelé má pro nás určitý, velmi silný význam, který v žádném případě nechceme dezinterpretovat a zneužívat. (funkční pouze pro řádné členy)


  Tedy v překladu: 

  Na kamarádech se prostě takto nevydělává a nebude! Pokud myslíte, že ano, tak rozhodně nejste na Arboletu správně. 

  Tento typ partnerského programu nehodláme spouštět nikdy, protože nám úplně stačí, když si do Arboletu přivádí naši členové své důvěryhodné přátele a rodinu. Takto pomalu a postupně vytváříme silnou a spolupracující komunitu, o kterou nám jde v první řadě. Pouze se silným týmem můžeme dělat velké věci.

  Přišli jsme ovšem s konceptem, který zahrnuje zcela inovativní pohled na systém odměn z pozvánek. Odměnu získává jednak člen, který přítele pozval, zaškolil a pomáhal mu s prvními krůčky na webu, tak zároveň i pozvaný, jež prokázal svůj zájem nikoliv horentními vklady, ale vlastní aktivitou a kroky k sebevzdělání při plnění questů v jednotlivých vrstvách. Odměna se dělí 50/50, takže si tito členové nemají co vyčítat a zároveň se tím zachovává integrita a samotná podstata naší služby.

  Tyto questy jsou strukturované tak, aby i člověka neznalého kryptoměn dokázaly jednoduše a postupně provést kompletní problematikou a naučily jej vše podstatné k jeho dalšímu možnému rozvoji. Dokončení questů onomu členovi nejenom silně rozšíří jeho dosavadní vědění, ale pronikne tak i k článkům VCJ (vyššího členského jádra). V této sekci může následně tyto nové skilly uplatnit a začít využívat svého potenciálu k smysluplné a zároveň profitabilní činnosti.

  Dotace těchto jednorázových odměn jsou pro nás nakonec velmi výhodné, jelikož investovat do lidského kapitálu se zkrátka vyplatí.

  #8203

 • Nevytváříte náhodou nějakou sektu?

  Wow, tak takovou otázku jsem, přiznám se, neočekával a nevím, jak s ní správně naložit a náležitě reagovat. Buď si děláte legraci a v tom případě rozumím a vyvstal mi úsměv na rtech, nebo to myslíte vážně a pokusím se tu myšlenku raději trochu rozepsat, aby nedošlo k dezinterpretaci.

  Sekta má dle Wikipedie negativní nebo i pejorativní význam, kterým většinová kultura nebo většinová společnost označuje menšinovou, obvykle náboženskou skupinu vydělenou z určitého směru. Vzniklo nejspíše ze slovesa sequi — „sledovat, následovat“.

  Toliko k faktům a nyní k nám snad všem známé praxi.

  Mohu Vás ujistit, že naše komunita se neschází vždy za úplňku na louce ve lněných prostěradlech s namalovanými symboly anarchie a kryptoměn na čele u ohniště z vatry bankovních poutačů a při občasné oběti nečistých bankovek nevzýváme za odříkávání binární sekvence našeho jedinečného a všemocného Satoshiho, aby nám sdělil, jestli třeba nemáme provést skupinovou sebevraždu a přenesením svých vědomí splynout v kolektivní nirváně se zdrojovým Blockchainovým kódem… ;-)

  Když o tom ale tak přemýšlím, tak bychom do budoucna mohli něco menšího uspořádat ☺

  Jsme normální lidi. Naši členové mohou být vaši sousedé, úředníci, policisté, pošťáci, prodavači, zkrátka každý, kdo už dlouhodobě cítí, že v naší zemi není něco v pořádku a hledá cestu, jak z toho alespoň trochu ven. My taková východiska tvoříme a jsme rádi, že s námi lidé jdou a následují nás, když jim dokážeme, že to může fungovat. Spojuje nás tématika kryptoměn, nových technologií, bezpečného soukromého online prostoru a spolupráce na postupných změnách současného finančního systému. Je to naše víra, ale k náboženství to má asi hodně daleko.

  Za to můžeme poděkovat bankám a vládám, které stvořily a stále utvářejí čím dál tím větší skupiny lidí, které už si od nich s prominutím nechtějí nechat s*át na hlavu. Pokud Vám to udělá radost, tak nám klidně říkejte sekta, ale nepovažujeme se za ni. Nevěříme totiž, že bychom byli s tímto smýšlením v našem národu v menšině. Spíše bychom se označili za anonymní online občanské hnutí, které pouze nepoukazuje na chyby, ale nalézá k nim rovnou konkrétní řešení. Řekněme, že za dlouhodobé akce bank je vznik Arboletu pouze adekvátní reakcí. Nic víc, nic míň.

  #2324

 • Jak to bude s jazykovými mutacemi pro jiné země?

  Prozatím další jazykové lokalizace potřebovat nebudeme, jelikož nejdříve chceme pracovat s Čechy, Slováky, pak dlouho nic a až poté se jako jeden spojený národ vrhneme na cizí krajiny. Pokud to půjde podle předpokladů, tak i cizák bude jednou žádat Čecha, aby jej pozval do služby, a to třeba i s cz doménou.

  Doplnění (8.6.2016): Ano, z bezpečnostních důvodů jsme s našimi členy přešli s novou, upgradovanou verzí Arboletu na doménu NET. Nemusíte se ale obávat, vše pro nás zůstává pěkně v češtině a občas i slovenštině.

  #4209

 • Jak dlouho to ještě chcete provozovat?

  Celý náš tým bere Arbolet jako své vlastní dítě, kvůli kterému jsme celé měsíce nespali, pečovali o něj a snažili se ze všech sil, aby z něj bylo něco mimořádného. Chápeme tento projekt jako našlápnutí si do nového kybernetického světa, změnu nefunkčního bankovního systému a současně jako pomoc třeba i tisícům lidí. To je idea, která nás drží pohromadě. Navíc víme přesně, jak na tom budeme sami profitovat. Takže pokud se ptáte, kdy ukončíme Arbolet, tak se nás v podstatě ptáte, kdy zabijeme naše vlastní dítě. To nikdy.

  My nemáme jediný důvod k tomu, abychom vůbec uvažovali o ukončení. Jsme stále na začátku. Arbolet má dostatečný potenciál k tomu, aby při různých budoucích úpravách systému a zhodnocení přetrvával i celé generace. To je jako se zeptat Zuckerberga, jak dlouho chce ještě provozovat Facebook. Tak nejlépe navždy, ne?

  #6092

Očekávané

 • Co když se v ČR zdaní, zakáže Bitcoin, nebo Arbolet? Co legislativa AML?

  3 otázky, 3 odpovědi

  Jak jste vyřešili legislativu kolem AML (anti-money laudering), která na BTC platí od 1.1.2017?

  AML máme vyřešenou celkem ideálně. Naše služba přímo nepřijímá koruny bankovním, ani jiným konvenčním spojením. Toto se týká směnáren, které musí verifikovat své klienty při vyšších vkladech. Uvedlo se to  rovnou na začátku ledna do praxe. My jsme až třetí strana, která prozatím přijímá pouze kryptoměnu Bitcoin. Díky celkovému pojetí naší služby jsme postaveni mimo rámec kompetencí příslušných orgánů. Nepotřebujeme tak licence, můžeme zůstat anonymními zakladateli a vyhneme se tak nepříjemným regulacím např. o verifikování vlastních členů.

   Doporučil bych k tomu projít vyjádření ČNB, ke kterému jsme vydali článek zde: https://arbolet.net/clanek/1636-bitcoin-a-financni-legislativa-v-cr-velmi-zajimave

  Možná Vás teď napadlo: ...a co kdyby se zákon rozšířil a musel by např. Blockchain verifikovat BTC účty?

  To zkrátka nejde. Je to celosvětové a zákony ČR s tím nemají co provést.

  Příměrem je to asi jako by se u nás v ČR zavedl zákon, že ode dneška si v celém světě musí např. všichni obyvatelé planety místo podání ruky dávat na potkávání facku, označovat černou za bílou, nebo místo dolarů a eur používat na placení zlaté hřivny či kožešiny. No, jak znám naše politiky, tak zavést by to klidně mohli, ale chtěl bych vidět, jak to budou po světě vynucovat… :)

  V reálu by se to mohlo provést jedině tak, že by se dohodlo Rusko, Amerika, Čína, Indie a další velké státy. Přiznejme si ale, že ty se spolu nejsou schopni dohodnout vlastně na ničem. Problémy mezinárodní situace bych nyní raději vynechal.

  Co kdyby se ale BTC v ČR zakázal, nebo měl podléhat daním, či jiným okleštěním ze strany státu?

  Doporučil bych k tomuto tématu pročíst toto: https://arbolet.net/clanek/826-dane-a-bitcoin

  To už by se spíše mohl úředně zakázat přímo Český prostředník BTC, tedy náš Arbolet. Tak takovou reklamu bych si skutečně přál a rád bych viděl kohokoliv z ČR, jak při rozpoutání mezinárodního konfliktu pošle naše vojsko do Panamy, aby nám zabrala servery. 

  I kdyby teoreticky cokoliv z toho nastalo, tak bychom zaznamenali výpadek na těch pár minut přesměrování systému jinam. To je na tom celkem zajímavé. ČR nás nemůže a nemá jak nás vůbec ohrožovat. Vlastně si může vláda vymyslet cokoliv, ale nás zkrátka nezastaví. Maximálně nás mohou omezit fyzicky. I kdyby ale byly vyzrazeny naše identity, tak můžeme Arbolet provozovat odkudkoliv na světě. V ČR jsme, protože je to naše země a máme zde kontakty, rodiny, známé. Jinak bychom to dělali třeba z druhé strany planety, nebo na lodi v mezinárodních vodách. Zkrátka exil, dokud by se politická situace zásadně nezměnila.

  Zanedlouho stejně dojdeme k tomu, že bude schopna Arbolet spravovat sama naše komunita a my nebudeme muset provádět příliš mnoho zásahů. Pak už by ani fyzická likvidace náš plán nemusela zastavit. Možná bychom se díky tomu stali mučedníky a lidi by to o to více popíchlo k akci. Jelikož ovšem sami prosazujeme nenásilnou změnu, tak umírání pro věc bychom tedy prozatím raději vynechali. :)

  #8324

 • Nejsem si jist, jestli to zas není nějaký podvod! Jak to mám ověřit?

  Na rovinu. Pokud si myslíte, že jsme podvod, tak se k nám prosím nepřihlašujte a sledujte naší činnost z povzdálí a v bezpečí při uložení financí v bance, které naprosto důvěřujete.

  #7819

 • Prostředky v ČR bankách garantuje stát.Jaké garance poskytuje Arbolet?

  Naprosto žádné. Mimochodem, Řecké a Kyperské banky také garantoval stát ;) 

  Stejně jako BTC garantuje svou funkčnost důvěrou svých uživatelů, tak i Arbolet poskytuje své služby těm, se kterými si onu důvěru vybudoval. Nebudu Vás přesvědčovat o svých dobrých úmyslech. Jsem jenom člověk. O něco se tu snažím a pokud mi nedůvěřujete, tak sem nedejte ani korunu. Nedávalo by to smysl. V bance máte svoje jisté, tak je raději nechejte tam, dokud si třeba nevybudujeme nějakou společnou historii. Až pak třeba zvažte, jestli pro Vás můžeme být přínosem, či nikoliv. 

  ARBX7

  #1739

 • Jsem spíše cynik a myslím, že je to těžká utopie.

  Jakákoliv utopie je vlastně jen do určité míry pravděpodobnosti a za jistého vývoje dost možná budoucnost. Stačí jen hodně chtít a houževnatě si za tím jít. Jinak se nikdy ničeho nedosáhne na rozdíl od utápění se ve vlastním cynickém a chmurném pohledu na zlý a nezměnitelný vnější svět. Nejspíše je pravdou, že uvnitř každého cynika se v podstatě skrývá duše velmi zklamaného idealisty.


  Jinak ale ano. Chcete to slyšet? Jsme systémová utopie. To ale neznamená, že se nám změna nepodaří…

  #4200

 • Nejste jen bulina, letadlo, ponzi, pyramida?

  Všechny zmiňované názvy popisují program, kam lidé vkládají peníze za účelem zhodnocení, avšak jejich zisk je podložen pouze nutností stále nových exponenciálně přibývajících vkladatelů.

  V takových programech obvykle vydělají lidé, kteří přišli na začátku a hodně prodělají lidé, kteří přišli později. Zisk pro první vkladatele se bere tedy z vkladů pozdějších vkladatelů.

  Chápeme, že se může někomu zdát, že úroky, na které mají práva zejména zasloužilí členové, jsou nereálně vysoké. Opět musíme podotknout, že pokud nebudeme schopni zhodnocovat rostoucí kapitál tak vysokými procenty jako nyní, úroky upravíme. Každý by v tomto případě měl samozřejmě možnost rozhodnout, jak se svými prostředky naloží.

  Peníze, které členové Arbolet komunity investují, aktivně zhodnocujeme na světovém internetovém trhu. Pokud si pročtete podrobněji sekci jak to děláme, uvidíte, že dosahovat takového zhodnocení je na dnešním vzrůstajícím btc trhu možné.

  Pro prokázání, že nejsme žádným podvodem, jsme také kompletně na začátku dubna 2016 ukončili přijímání nových členů a věnovali jsme se půl roku pouze zdokonalování systému jen pro tehdejší komunitu.

  #9936

 • Kdo má čisté svědomí, ten se neskrývá…

  Kdo má čisté svědomí, ten se neskrývá? Pokud bych to vzal čistě, kdo mě první napadne, tak je to např. Superman, Batman, Spiderman nebo jakýkoliv jiný známý komiksový hrdina. Bojuje pod svou značkou (kostýmem, maskou), ale ve společnosti si svojí pravou identitu hlídá, aby jeho nepřátelé nemohli ublížit jeho rodině, známým a tím i jemu.

  My také chráníme nejen nás, ale i naše rodiny, blízké, celou naší komunitu. Toho, co děláme, si jednoho dne začnou všímat banky, byrokratický aparát, nebo burzy a jiné služby a pak by se po nás mohlo jít jako po nějakých revolucionářích, kteří se nehodí systému. Castro se s Che Guevarou také skrývali v horách. Kozina a Jánošík se skrývali v lesích. Hus se také skrýval před mocnostmi, než jej vylákaly do Kostnice a upálily zaživa. Milada Horáková, Oldřich Pecl, Záviš Kalandra a Jan Buchala by se možná také raději skryli, než je komunistický režim pro výstrahu nechal popravit. Ti všichni měli vlastně čisté svědomí i úmysly, ale co jim to bylo nakonec platné. Našly by se ještě desítky, možná i stovky podobných příkladů, ale tito mě napadli jako první. Nevýhoda té doby byla ta, že neměli internet. Nechceme se s nimi samozřejmě srovnávat (tak nesoudní zase nejsme), ale spíše to porovnat a reagovat tím na prohlášení výše.

  Také jsme nikdy neřekli, že se chceme skrývat navždy. To bychom se z toho asi zbláznili. Jednoho dne odkryjeme naše identity. Nejsme žádné veřejně známé osobnosti, trestanci, nebo třeba oškliví lidé s vadou na kráse, jestli Vás napadlo, že se skrýváme pro to. Tak to není. Jsme normální lidé, kteří jsou zkrátka nejistí z toho, co by se s nimi při odhalení mohlo dít a jak by se nám mohly i nemile převrátit životy. Takže rozhodnutí, jestli odhalíme identity a kdy to bude je jen na nás a nikdo nás k tomu nemá právo nutit. Ale až to uděláme, tak to bude s největší parádou a s cílem zajistit pro Arbolet poslední dílek ze skládačky oficiálně akceptovatelné kredibility při následném provedení mega HYPU a bezkonkurenčního vpádu i na zahraniční trhy.

  #5325

 • Pořád tomu nějak nedokážu uvěřit.

  Vůbec se Vám nedivím. My sami jsme kdysi v určitých momentech přestávali věřit, že se nám to vůbec podaří. V prosinci 2015 jsme zpřístupnili službu na běžně dostupné stránky. Před tím jsme pracovali na deepwebu pod jiným jménem ARBX (s Cape Townskými ARBX se jedná o shodu jmen).  Jednoduše jsme lidé s určitými schopnostmi, které se nyní snažíme využívat pro změnu, po které už dlouho touží snad každý. Vytváříme něco, co v České republice a nejspíš i ve světě prozatím nemá obdoby.


  Znáte např. toto video?: http://www.videacesky.cz/navody-dokumenty-pokusy/co-kdybyste-se-uz-nikdy-nemuseli-starat-o-penize-fusion


  Myslíme si, že v omezené míře to už jde i dnes a věřte, že nejste první, kdo tomu na počátku nedůvěřoval.

  #7811

 • Tak vysoké zhodnocení se nedá vydělat a udržet už vůbec ne!

  Při tomto soudu možná nemáte buď žádnou fantazii, nebo znalosti a přímé zkušenosti z online obchodování. Náš tým tyto atributy dlouhodobou činností splňuje. Už jsme otestovali mnoho odvětví, kde se na chybách, nedokonalostech, či rozdílných podmínkám na trzích vydělat dá. Jsme ochotni k rozpravě na toto téma. Věříme, že můžeme překvapit i kdejakého “odborníka“, který se pokusí zpochybnit možnosti výnosnosti našeho systému. Ač si myslíte cokoliv, tak nejsme žádní začátečníci a všechno máme promyšlené a spočítané na dlouho dopředu. Také jsme celý projekt Arbolet nenaplánovali přes noc.

  Napsat si o nás můžete cokoliv, ale co si to takhle nejdřív obhájit a přesvědčit se na vlastní kůži?

  Na tvrdo. Pokud nás někde pomluvíte, že toho nejsme určitě schopni bez toho, abyste s námi nejprve probrali své odborné argumenty a nechali nás na ně reagovat (+ raději pak ani neodpovíte na email), tak tím dokazujete pouze to, že nemáte ani minimální znalosti, nebo se bojíte, že Vám dokážeme opak a uděláme z Vás tak pouhého tendenčního trolla. ☺

  Je snad jasné, že náš popis jak to děláme není úplný a je spíše obecně orientační, až laicky seznamující. Pokud ale po svých vlastních trpce nabytých zkušenostech vymyslíte, otestujete a nakonec zprovozníte svůj vlastní systém, tak nejspíš také uznáte, že zveřejnit jej a rozepsat do detailů veškeré jeho parametry, není úplně nejlepší nápad pro jeho budoucí řádné fungování.

  Pokud s námi do seriózního rozhovoru ale skutečně zabřednete a i tak Vás nepřesvědčíme slovy, tak pokud nás Vy přesvědčíte o své věrohodnosti a zkušenostech (zkrátka, že neplácáte do větru a rozumíte problematice), tak jsme schopni Vám to ukázat i v praxi na jednom ze základních projektů, na kterém si to svede velmi brzy spočítat i pětileté dítě. Samozřejmě pouze pod podmínkou, že jeho stěžejné detaily nezveřejníte. Pokud ano, tak se nemáme už o čem bavit.

  Už jsme to řekli stokrát. Pokud to nezvládneme s rostoucím počtem členů a kapitálu udržet, tak snížíme zhodnocení. Nejsme blázni a moc dobře víme, že stejný obchod s milionem neuděláme s miliardou. Nejsme ani kouzelníci.

  #4006

 • Jste nějaká charita, že tady pomáháte lidem?

  I když podporujeme několik charitativních projektů, tak ne. Nejsme žádná charita. Jedeme v Čechách neregulovatelný a bezlimitní business, o kterém se tady většině podnikatelů ani vzdáleně nesní. Nejsme Robinové Hoodové, Červený kříž, ani Armáda Spásy. Máme finanční plány a rozpočítanou vysokoprocentní návratnost našich časových i finančních investic. To, že s naší dopomocí vydělávají i další lidé je v podstatě sekundárním jevem naší práce. Na druhou stranu je jejich vděčnost takovým naším hnacím motorem k pocitu zadostiučinění a kvetoucí komunita kolem našich myšlenek je něco slovně nepopsatelného. Neděláme to ale pro světový mír. Děláme to hlavně pro sebe, své rodiny a blízké členy, kteří na nás spoléhají.

  Zakládající sedmička se neskládá z žádných světců se svatozáří na hlavě. Dříve dělala většina z nás odsouzeníhodné online kryptadia (prasárny), na které rozhodně nejsme pyšní. Ke cti nám to sice neslouží, ale nelitujeme toho, jelikož získané zkušenosti a praxi ani zlatem nevyvážíš. Bez toho bychom se ani náhodou nedostali k práci, kterou děláme dnes. Nynější činnost je pro nás určitým vykoupením z předchozích životních přešlapů, můžeme mít čisté svědomí a s hrdostí se na sebe podívat do zrcadla. K filantropům máme ale stále ještě zatraceně daleko. Nevzešli jsme z kombinovaného hvězdného prachu, nevinné lásky jednorožců a třpytek vílích křídel. Přišli jsme z velmi temných hlubin nelítostného světa, kde platí jedině právo silnějšího. Žádný román nebo romantika, ale pochmurná, tvrdá a zároveň slizká realita, z níž si vždy odnesete nezhojitelné šrámy na duši. Ty Vás buď zlomí, nebo nakonec posílí. To už záleží na každém jedinci.

  Koho jste vlastně očekávali, že bude vůbec schopen spravovat, efektivně operovat s Vašimi svěřenými prostředky a vést nadcházející finanční revoltu v naší zemi? Matku Terezu?

  #7093

Logické

 • Jaký máte důvod k tomu být anonymní?

  Ten důvod není jeden, ale je jich mnoho. Pokusím se je shrnout:

  1. Samotná anonymita je už od počátku spjata s kořeny bitcoinu jako takového, jehož P2P síť byla založena jako decentralizovaná, nekontrolovatelná, neregulovatelná a nezdanitelná. Jedinou možností, jak něčeho takového s jistotou dosáhnout, je dbát zvýšený důraz na anonymitu.
  2. Sláva korumpuje a ohrožuje zároveň. Ať si každý odpoví sám na otázku, jak příjemné by pro něj bylo číst o sobě a své rodině např. v Blesku? 
  3. Bojovat proti systému vlastní tváří je krásná myšlenka. Při tom boji jde ale systém právě po té tváři, kterou se snaží pošpinit, znevěrohodnit a zlikvidovat. To se netýká pouze Vás osobně, ale i lidí, které znáte a milujete. Riskovat vlastní kůži a život je jedna věc, ale v tomto kontextu se rozhodnutí vystoupit ze stínu automaticky stává rozšířenou zodpovědností i za převrácení dosavadních životů Vašich blízkých. Vaše rozhodnutí = Vaše osobní zodpovědnost. To rozhodnutí už nevezmete nikdy zpět a případně toho můžete pak už jenom litovat. 
   Nejsem ani žádný psychopat toužící celým srdcem po moci, ovládání, slávě a obdivu... Ok, občas samozřejmě ano... :),
   ovšem když si tu celou spojenou problematiku v hlavě zopakuji, tak to mě také rychle přejde.
  4. Jak bychom mohli komukoliv vysoce garantovat jeho anonymitu, pokud bychom my sami nebyli? Z hlediska bezpečnosti by stačilo přijít na adresu a přiložit lidově řečeno kvér k hlavě. Pak bychom nemohli zajistit ani bezpečí uložených financí a vlastně nic. V této branži se netočí právě drobné a mně se moc nechce chodit všude s ochrankou. V tom "lepším případě" bychom se takto přímo vystavili sociálnímu hackingu, který bývá nejúčinnější. I proti tomu se dá bojvat a bránit, ale je to snazší, když to nehrozí.
  5. Nechceme být jména, ale jde nám o vytvoření myšlenky, či chcete-li symbolu, který může lidi inspirovat a někam je dovést. Jména jsou pomíjivá a snadno se dají zničit. Symbol přetrvá. 
  6. Jdeme příkladem členům, kterým to sami radíme a ukazujeme v nejrůznějších článcích, jak si na internetu chránit své vlastní soukromí. Pokud bychom to nedělali, tak bychom byli pokrytci. Kázali bychom vodu a pili víno, nebo v tomto případě spíše naopak. 

   Někdo říká, že anonymita je rájem podvodníků. To je také pravda, ale…
  7. Burzy a podobné naprosto oficiální firmy sídlí v offshoru na konci světa, kdy jsou běžnou praxí nastrčení jednatelé, ředitelé a mluvčí, kdy reálné vlastníky nikdo veřejně nezná. Dříve nejznámější burza světa MT Gox - dlouhodobě manipulovala trh a okrádala své klienty o prostředky - veřejně potrestán CEO - nikoli vlastníci, kteří známí nejsou. Kdo skutečně vlastní např. Bitfinex, tak to prakticky nikdo s absolutní jistotou neví (formální vedení tam je, ale kdo jsou ti investoři/investor, kteří mají vliv na chod?).  Nakonec sám zakladatel Bitcoinu Satoshi Nakamoto je anonymní. Také on k tomu má své důvody. Dle výše napsaného argumentu by měl být vlastně podvod i samotný Bitcoin a kdo ví, možná i náš celý finanční systém.
  8. Banky, fin. magnáti, státní správa, exekutoři apod. anonymní nejsou a zabránilo jim to snad někdy v jejich chování k lidem?        
  9. Je dost dobře možné, že jednou se činnost naší komunity nebude líbit někomu s velkým vlivem a mocí. Jaké to asi je se navždy budit s nejistotou a strachem, jestli já či mé děti přežijí dnešní den? Která plešatá obluda navštíví moje staré rodiče, protože jeho šéf chce službičku ode mě? Která vládní agentura bude chtít přístup k citlivým údajům členů a čím mi budou vyhrožovat jejich zmocněnci? Jaká závazná, tendenční regulace se přiřítí z jedné či druhé strany, aby nás zastavila, nebo rovnou zničila? Pokud toto není podstatný a jasně pochopitelný důvod k anonnymitě, tak už asi nic. 
   Pouhá paranoia, nebo velmi nepříjemná realita dnešní doby?

  10. Je to naše právo být anonymní! Žádný úřad nás k osobní identifikaci nemůže nutit. Jurisdikce současné státní finanční kontroly a dohledu začíná i končí u FIAT měny. My máme čistě kryptoměnový nástroj, který nespadá do žádného nynějšího jasně regulovatelného sektoru v ČR. Neříkám, že to tak musí být navždy - známé restrikční parafráze ohledně praní špinavých peněz, distibuce drog, dětské pornografie, obchodu se zbraněmi, či rovnou s bílým masem a starého známého terorismu se dá uplatnit vždy když dojdou státní moci ostatní argumenty. 
   Dokud to ale není nutné, tak v současnosti nespatřuji pádný důvod se tohoto levelu získaného soukromí dobrovolně vzdávat. 

  Anonymita je výhoda, privilegium. Je to něco, s čím se člověk nenarodí, ale k čemu musí dojít samostatně, vědět proč to dělá a vybojovat si to také sám. Nikdo jiný Vám to nedá.

   

  - Ano, vím o mnoha pozitivech, které by odkrytí identit a zoficiálnění našich projektů přineslo. Ta duhá strana mince je mi dobře známa.  Získaná kredibilita, uznání, konec skrývání, raketové rozšíření BTC v ČR, jednání s velkými oficiálními weby a společnostmi, otevřená expanze s velkou IT firmou, silnou komunitou a světovým startupem apod., jsou velmi lákavé představy. Jednoho dne k tomu dojde. Snad ale z těchto textů chápete, že argumenty "pro" prozatím stále převažují ty pádnější "proti".

  Nakonec bych připojil osobní otázku: 

  Pokud byste si představil sám sebe na místě zodpovědného leadera Arboletu, byla by pro Vás otázka anonymity jasnou volbou?  

  #9020

 • Proč si na svůj projekt nepůjčíte raději od banky, nebo nějakého oficiálního investora?

  Banka běžně anonymním projektům finance nepůjčuje. Obecně bankovní systém neuznáváme a bank. půjčky už vůbec ne. To poslední by bylo, abychom je ještě takto podporovali.

  Upřímně, náš projekt není standardní záležitostí a oficiální investor by nám na něj asi těžko zapůjčil finance. Pokud bychom předložili veřejný projekt s kompletní specifikací, tak už z podstaty věci vyplývá, že bychom jej už ani nemohli efektivně provádět. Vlastně bychom si tím svázali ruce. Tím pádem by tu už v žádném případě nemohlo být v nynějšku stanovené zhodnocení. Jak bychom byli oficiální službou, tak ztratíme obrovskou výhodu a získáme pouze dohled úřadů a omezující regulace. Kdo by si na sebe dobrovolně nechal uplést takový bič?

  Na druhou stranu naším způsobem získáváme odhodlané, pracovité členy, se kterými můžeme sdílet naše názory na systémové nedostatky, a kteří nám zároveň pomáhají s různými projekty. Navíc díky aktivní, anonymní komunitě investujících členů máme stabilní základy pro naše dlouhodobé plány s kryptoměnovou osvětou v ČR.

  Jednoho dne se nejspíš i naše služba bude muset zoficiálnit více. Naší prací je to, aby se to v zájmu nás i všech členů stalo co možná nejpozději.

  #5723

 • Proč neposkytujete Privátní klíč jako např. Palatinův TREZOR?

  Privátní klíč

  Nyní budu hodně přímý. Vím, kde žiji a Vy to nejspíš již víte také. Kolik lidí tady vůbec ví o tom, co to je Bitcoin? Jaké procento z nich ví, co je to privátní klíč?

  Představte si Bitcoin jako internet před vznikem prvního veřejného prohlížeče. Celkem reálná představa. Naše služba/nástroj je takový prohlížeč pro nezkušené (těžkou většinu naší populace). Snažíme se to lidem zjednodušit, co se to jenom dá. Neumí s tím pracovat a my je to učíme. Postupně, pomalu, ale daří se nám to čím dál tím efektivněji.

  Privátní klíč je zásadní anti-Arbolet argument českých “odborníků“ na BTC problematiku.

  Mnoho obrovských BTC firem neposkytuje privátní klíč. Pro neznalé uživatele je to ohromné bezpečností riziko. Naši členové nám při vstupu do investičních vrstev projevují důvěru a dávají souhlas, že operujeme s jejich prostředky a proto je také zodpovědnost za řádné řízení a zabezpečení financí čistě na nás. My tím chráníme naše vlastní lidi před jimi samotnými.

  K implementaci privátního klíče pro zkušené se ale do budoucna rozhodně dostaneme. Při současném stavu obecného povědomí je to ale nyní bezpředmětné a zájem o tuto možnost je z řad naší komunity opravdu minimální.

  Přibližné časové rozpětí poskytování privátního klíče k adrese pro plné řízení uživatelem je naplánováno na začátek roku 2018.

  Trezor

  Trezor je opravdu úžasný příklad. To budou všichni neskutečně odvázaní z toho, že si při svých začátcích u poznávání alternativního platidla nejdříve musí koupit hardwarovou krabičku, které jednak vůbec nerozumí, a navíc za 100 dolarů. Žijete vůbec v Česku? - Nechtěl jsem se Vás dotknout, ale tudy seznamování národa s kryptoměnami rozhodně nevede. V každém případě musím ale říct, že je to na uložení a zasílání BTC velmi bezpečný a v zásadě průlomový technologický počin. Spíše je to ale orientované na ty, kteří se zajímají a do problematiky už pronikli mnohem více. I Vám musí být jasné, že v dnešní době raných kryptoměn toto zkrátka nemůže být masovou záležitostí. Kolik lidí si za 99$ koupí jenom peněženku do kapsy? 

  #5222

 • Co z toho máte Vy? Kde je Váš ekonomický profit z toho, že svůj systém zpřístupníte dalším lidem?

  Nemusíte se obávat, my zkrátka také nepřijdeme. Jednak vyděláváme i něco nad hranici deklarovaných profitů pro uživatele a dále máme pak k naší činnosti podstatně vyšší kapitál pro čím dál tím více zajímavé arbitráže. Ale i tak, jak jsme psali, tak to teď už jen pro peníze neděláme. Možná se budete smát, ale jde nám teď už skutečně o určitou změnu a pomoc lidem, kteří si doteď mysleli, že to zkrátka jinak než s bankou nejde. Navracíme se ke kořenům anonymity plateb i samotného člověka na internetu. Provádíme osvětu o BTC a alternativních možnostech dnešního moderního světa. Mnoho děkovných dopisů v nás probudilo a neustále utvrzuje naší vlastní lidskost a pocit zadostiučinění. Věřte, že je to silný hnací motor. Chceme takových "probuzených" stovky.

  Čím dál častěji říkáváme, že jednou tady už někdo začít musel. Ostatní se do toho neměli, tak jsme začali my a přijde nám to naprosto logické. BTC trh v České i Slovenské republice má až neuvěřitelně pravděpodobný růstový potenciál a čím dál více lidí to díky naší práci chápe. Nakonec bych ještě podotknul, že ta pravá síla vyvěrá z vůle lidu. Proto se nám také myšlenka nově vznikající a spolupracující komunity v rámci Arboletu velmi zamlouvá. To je pro nás nyní možná podstatnější - ten lidský kapitál, který můžeme neustále rozvíjet. Ta spolehlivá a loajální členská základna je z dlouhodobého a prozíravého hlediska mnohem více nežli peníze, které se válejí na účtu. Ta nejlepší investice je do schopných lidí. To se Vám mnohdy stokrát vrátí.

  #6075

 • Proč tu neposkytujete žádné oficiální výkazy a statistiky? Vklady, výběry, investice atd.

  Uživatelé Arboletu vstupují do systému s tím, že jsou jejich údaje a veškeré citlivé informace chráněny, nikde je nezveřejníme a nikomu je nevydáme. Pouze pro členy, kteří s námi spolupracují déle a mají zásluhu na výdělku komunity, zpřístupňujeme statistiky, ze kterých se dá zjistit, jak si na tom stojí přímo dané oddělení projektů, na které mají tito členi přímý vliv. K cizím osobním statistikám nemá ale přístup žádný člen.

  Při vydání statistik našich investic nemáme jak dokázat, na jakém projektu došlo k vygenerování financí. Máme investice přerozdělené nejen do progresivních arbitrážních operací, ale i v dlouhodobých projektech, jejichž výnosnost se nedá jednoduše časově definovat. Pokud bychom veřejně poskytli průkazné materiály k našim ziskovým akcím, tak by se neuváženě riskovalo, že se naše postupy nebudou dát efektivně zopakovat. Odhalená investiční příležitost ztrácí svou hodnotu. Je to začarovaný kruh. Můžeme vydat čísla, které nemůžeme podložit. V tom případě by byla snadno zpochybnitelná, neprůkazná, napadnutelná a vlastně k ničemu. My ze svých vnitřních statistik můžeme určovat, jaké zhodnocení se dá využít pro určitý kapitál rozložený mezi daný počet aktivních členů ve střednědobém časovém horizontu. Je to naše osobní know-how, na které nemá veřejnost právo. Tyto práva mají pouze zasloužilí členi a nevidíme jediný důvod, proč bychom jej měli komukoliv mimo naše úzké komunitní jádro poskytovat.

  Stejně tak, jako my respektujeme soukromí našich členů, tak oni respektují to naše.

  Chápeme požadavek práva na informace, ale členové zase musí chápat naše právo na soukromí, které zkrátka neumožňuje vydávat statistiky s přímými fakty a daty finančních toků. Pak by kdokoliv zainteresovaný honem za senzací mohl vystopovat a dohledat vlastníky adres, účtů atd. Poté by veškerá anonymita ztratila smysl, zhodnocení kleslo a projekt by se musel oficializovat předčasně. To ale my nechceme a takovou diletantskou chybu neprovedeme.

  Je nám jasné, že toto je přesně ten základní problém, proč nás někteří mohou obviňovat z nekalých úmyslů. Nevydávají statistiky = něco skrývají = podvod. Rozumíme tomu a dává to smysl.

  Ano skrýváme. Zkuste si to představit tak, že Vás navštíví úplně nový soused. Vy mu o sobě asi také neřekne na první dobrou úplně všechno a neukážete mu, kde schováváte peníze, vkladní knížky, zlato po dědečkovi a pak mu nenapíšete na papírek čísla k bankovním účtům a k trezoru. To maximálně někomu, koho už velmi dobře znáte, důvěřujete mu a i v tom případě s velkým rozmyslem. Je to přece Vaše věc, a pokud to po Vás vyžaduje vydat on sám, tak je to buď zloděj, nebo úplný idiot, který nectí soukromí jiných.

  Ano, logický argument no tuto tezi je, že soused u mě nemá schované peníze s deklarací nějaké výnosnosti.

  Naše odpověď je stejně tak logická. Tak si je k nám nedávejte a investujte přeci kamkoliv jinam dle svého nejlepšího uvážení, ale neodsuzujte nás za to, že neposkytujeme něco, co by nás a vlastně i členy mohlo až fatálně ohrozit. Děkujeme.

  #5363

 • Chcete udělat z Bitcoinu apod. mainstreamové téma? To přece patřilo vždy do undergroundu!

  K této otázce máme radikální postoj a víme, že za to na nás někteří budou popotahovat. I tak se naše argumenty pokusím pochopitelně shrnout.

  Média a hlavně bulvár nám neustále dokolečka předkládají mainstreamové hodnoty a témata, která mají zaujmout, šokovat a tváří se na první pohled cool, protože to prý zajímá spoustu (většinu) lidí. Není se čemu divit. Jde jim o co nejvyšší čtenost a finanční obrat. V takovém systému, kdy rozhoduje většinový prvek masy je naprosto logické, že i některá skutečně závažná, či alespoň důležitá témata, která většinou vznikají právě z undergroundu, jsou strategicky odsouvána na druhou kolej v zájmu zisku z propagace uměle tvořeného hlavního proudu (tzv. mainstreamu). – Nechci tím masová média nijak soudit. Pouze se snažím konstatovat, že tak to v našem světě zkrátka a dobře chodí.

  O Bitcoinu tady prozatím nikdo nic neví, protože jsou nám předkládána ke konzumaci jiná stěžejní témata naší současné společnosti, po kterých je aktuálně největší čtenářská poptávka. Právě ona poptávka je pro média stěžejním faktorem pro tvorbu článků. Pokud se začne o Bitcoin zajímat dostatek lidí, tak jedině v tom případě se o něm začne masově informovat veřejnost. Ponechám raději pro tuto chvíli rozsáhlou polemiku nad zájmovými skupinami, které to raději cíleně oddalují, aby nepřicházely o zisk. Zkrátka to poslední, co by si zde jen tak nechal vyrůst bankovní sektor je velká skupina lidí, která jejich poplatky a např. záporné úroky obchází Bitcoinem.

  Bitcoin vznikl a stále vzniká z undergroundu. Využívají a pracují s ním u nás v současnosti pouze určité “privilegované“ skupiny lidí, kterým absolutně vyhovuje, že je v ČR fenomén Bitcoinu ještě v plenkách. Ten styl, kterým o tom někteří kryptoměnoví nadšenci a programátoři informují, je až tragikomický. Pokud už se k takovému článku dostane a nějakým zázrakem jej nalezne neznalý člověk, tak jej to po přečtení pár vět odradí ve smyslu – to je pro mě moc složité, na to jsem moc starý, hloupý, nebo se využije jiná z řady výmluv, která v tu chvíli vyvstane na mozek většině běžných, normálních lidí. Je to, jako byste skupině neandrtálců začali vysvětlovat bankovní systém z ekonomického pohledu hrubé úrokové sazby.

  Změny a nové myšlenky přicházejí z undergroundu. I poslední revoluce vzešla z potlačovaného undergroundu a stejně si nakonec našla cestičku, jak se rozšířit mezi většinu lidí. V tu chvíli se z toho stal mainstream, který nakonec svrhnul celý systém a vládu. Dle našeho mínění byl Bitcoin undergroundem už příliš dlouho a když se to podává správně a jednoduše, tak může jeho fungovaní a principy pochopit každý. Pěkně od začátku a popořadě. Věříme také, že každý uživatel BTC nemusí být odborníkem. Kolik lidí chápe dopodrobna funkci centrální banky, jak vznikají peníze, co způsobuje inflaci, apod.? Přesto se peníze běžně užívají s pouhou znalostí jak, kde a za co se s nimi dá zaplatit. Většina těchto lidí cítí dlouhodobě absolutní antipatii vůči bankám a netuší, jak se z jejich područí mohou postupně vymanit.

  Já osobně nechápu, proč má každý Čech vědět, copak měl Karel Gott včera k obědu, než že existuje cesta z bludného kruhu bankovních korporací. V undergroundu je to v ČR jenom proto, že nikdo nemá zájem informovat běžné lidi.

  Kolik lidí o tom alespoň slyšelo? Proč by o tom neměli být informováni místo toho, jaký prací prášek je nejlepší, na kolikátky si nechala která vyžilá herečka zvětšit prsa, nebo jak vám teď půjčí banka bez poplatků? To je snad správný mainstream? Zkrátka mi přijde, že se někomu zatraceně hodí, aby to v undergroundu zůstalo a lidi o tom nepřemýšleli. BTC patří do mainstreamu a čím dřív se tak stane, tak tím líp pro lidi. Anonymita na internetu měla být už dávno hlavním proudem (mainstreamem). Téma VPN to samé. Alespoň by nebyl teď mainstream Facebook a tolik uživatelů nebrečelo, když nevědělo, že jejich osobní údaje mohou tak snadno uniknout.

  Jestli se z těchto myšlenek má do roka a do dne udělat mainstream v ČR, aby se tady už konečně začalo něco měnit, tak budiž.

  ARBX7

  #3029

 • Letadlo – Arbolet – šlo, nebo stále jde o nějakou cílenou formu propagace/provokace?

  Možná ano, možná ne. Jednoho dne rádi všem odhalíme, jak to přesně bylo a jak přesně jsme celý náš vstup na trh plánovali do nejmenších detailů. Sami se na to těšíme, až to budeme moci veřejně odhalit a třeba i pak trochu otřást se zajetými marketingovými teoriemi. Ten den ale ještě nenastal. To by přeci nebyla žádná hra. Jak by Vás bavilo, kdyby kouzelník odhalil všechny své triky před začátkem představení?

  Už jsme ale dříve naznačili, že nejen náš název není jen tak narychlo vycucaný z prstu.

  Citát z chystané knihy:

  „…neočekávat negativní reklamu si může dovolit tak možná charita…“

  #2520

 • Chcete vytvořit službu, která bude mít na místním trhu monopol na kryptoměny a hlavně BTC?
  Ano, nebo ne?

  Myslíme, že dříve mezi řádky a dnes už i napřímo toho bylo řečeno dost, ale pokud chcete takto jednoduchou a upřímnou odpověď, tak...

  ANO

  Když v naší rodné řeči konkurence v podstatě neexistuje, kryptoměny se světově šíří a rozvíjí raketovým tempem, tak se nám to jeví jako celkově rozumný záměr a děláme vše pro to, abychom byly ti nejlepší v zemi.

  Dřív, nebo později by to u nás udělal někdo jiný. My jsme zkrátka začali raději dřív ;)

  Možná by to někdo dělal úplně jinak a třeba lépe, tak ale na druhou stranu dotyčnému nikdo nebrání. Rozhodně bychom z naší pozice nechtěli nijak omezovat začátky dalších alternativních služeb. V zájmu naší komunity je, aby jich jen přibývalo. Rádi pomůžeme, když bude někdo stát o naše rady, či podporu.

  Proč by ale jednoho dne nemohl být v Česku pro BTC peněženku vžitou asociací právě název Arbolet?

  #6154

 • Jednoduchá otázka. Proč se neprezentujete jenom jako normální BTC peněženka?

  Jednoduchá odpověď: Protože by si nás pak těžká většina populace normálně ani nevšimla.

  Zkuste si vyjít do ulic s dotazníčkem a zeptejte se např. 50-ti náhodných respondentů, co zkratka BTC vůbec znamená. Pravděpodobně od 49-ti dostanete váhavou odpověď na úrovni: Becherovka, Tonic, Citrón. Jestliže v tomto národě provést zásadní osvětu, tak jedině kontroverzním, sociálně-kulturním šokem. Zeptejte se jich následně na to, co je štve na současných politicích, daních, bankách a pod. To bude od většiny odpověď jasná a bez váhání. Když se jich ale zeptáte, jaké je z toho východisko, tak se dozvíte, že např. kromě honu s brokovnicemi na politickou elitu není řešení vlastně žádné. Nejdříve se musí lidem vysvětlit, z jakého důvodu by se o kryptoměny měli vůbec začít zajímat (PROČ?), následně až potom jít do hloubky a seznámit je s celkovým konceptem a konkrétním řešením (CO A JAK?). Obráceně to nefunguje a u nás v česku ani nemůže.

  Většina lidí by Vám u vysvětlování CO A JAK s BTC nevěnovala pozornost, protože neví, PROČ by vůbec měli vnímat a vstřebávat konkrétní informace. Nemají k tomu důvod. Nejdříve je nutné najít společnou řeč a na jejím základě stanovit východiska. Všichni si pamatujeme např. školou, kde nám pořád nesmyslně vysvětlovali konkrétní teorie, ale neupoutali nám nejdřív pozornost obecnou, reálnou využitelností v praxi. Pak nás většina z toho ani nemohla zajímat. Zkrátka jsme se s Arboletem vydali na cestu osvěty z roviny obecného problému do konrétních řešení a východisek. Bez řádně vytvořené poptávky nefunguje nabídka.

  Na to, jak kvalitně fungovalo pojetí normální BTC peněženky se můžete zeptat bývalého majitele BTCpenezenka.cz. Osobně bych řekl, že nic moc...

   

  Takže je nakonec vhodné podotknout:

  MY NEJSME NĚJAKÁ NORMÁLNÍ BITCOIN PENĚŽENKA.

  JSME ULTIMÁTNÍ, KOMPLEXNÍ NÁSTROJ MODERNÍ FINANČNÍ REVOLUCE V ČESKÉ REPUBLICE.

  #3847

Spolupráce

 • Jak se mohu zapojit do projektu Arboletu a mohu nějak pomoci?

  Jsme rádi za každého aktivního a iniciativního člena, který např. radí těm méně zkušeným v diskusích, píše články, podpoří nás vlastní stránkou, nebo jednoduše provádí osvětu o kryptoměnách mezi lidmi. Dříve jsme dokonce vytvořili stránku s projekty pro vybrané členy, kteří sami napsali, že chtějí něco dělat, ale nevědí jak začít – Zde k nahlédnutí. Stránka i úkoly už sice nejsou dlouho aktuální, ale ukázalo se, že podpoření a nasměrování člověka při férovém jednání dokáže skutečné zázraky.

  Mnoho z těch, kteří prokázali svůj zájem a píli, jsou dnes kvalitní a velmi přínosní členové naší komunity. Pár členů nakonec i odmítlo finanční podporu a zpracovali své projekty čistě z vlastního zájmu. Takováto investice do lidského kapitálu se pak evidentně vyplatila a stále vyplácí. Např. se zakladatelem Facebooku dodnes spolupracujeme a už nám mnohokráte vypomohl s tvorbou návodů apod. Toto byl jeden z našich způsobů budování stabilní komunity.

  Jestliže by tedy někdo měl zájem o zapojení svých sil a začlenění se do našeho členského jádra, tak doporučujeme pročíst úryvek z tzv. Členského manifestu zde

  Současní členové s přístupem do Arbovinek si jej mohou pročíst kompletní zde nebo se podívat např. na článek Nás je málo a ty nemáš co na práci?

  #9805

 • S několika přáteli či celou komunitou lidí hledáme už nějakou dobu možnost, jak vytvořit mikroekonomický systém, který by byl nezávislý na vládě, bankách a podobných současných „parazitech“. Existuje při spolupráci s Arboletem nějaké konkrétní řešení?

  Tak toto je přesně důvod vzniku naší služby. Zhodnocování prostředků je jen určitým druhem probuzení zájmu o fenomén Bitcoinu, se kterým pracujeme. Tento zájem u lidí, kteří by k tomu možná sami ani jinak nedošli, má vyústit právě v tento náš primární cíl.

  Vytvoření mikroekonomického systému v rámci spolupracující aktivní komunity členů, který bude snad jednou zcela odtržen od oněch parazitujících bankovních institucí, které dle našeho názoru už moc dlouho posouvaly hranice, kam až je běžný člověk nechá zajít. Vznik naší služby je v tomto kontextu jakýmsi ekvivalentem na zákon akce a reakce, či chcete-li jinu a jangu.

  Jin-Jang

  Naše projekty k tomuto novému nezávislému systému, nutno podotknout za velké pomoci našich členů, přímo inklinují. Při využití v praxi se dá poukázat např. na naše Členské platby. Jako odesílateli Vám stačí znát pouze ID číslo (desetimístné) Vašeho příjemce a zašlete mu přesně tolik, kolik zamýšlíte. Bez poplatků, anonymně, bezpečně, okamžitě.

  Už jsme to řekli mnohokrát, ale zopakuji to. Jednou s tím zkrátka v naší Zemi někdo začít musel.

  #6934

Závěrem

 • Po pročtení stránky a všech bodů z FAQ si stále myslím, že tu něco nehraje. Jste podvod!?!

  Dostal jste nás! V tom případě tedy ukončujeme zhodnocování a stáváme se s okamžitou platností pouhou BTC peněženkou se sto a jednou funkcí. Rádi se všem omluvíme za naše chování. Nejdříve nám ale napište svůj podložený argument proč, za co a komu se máme omlouvat. Zkrátka nám prosím řekněte, co děláme špatně. Vážně. I když věříme, že děláme naši práci správně, tak třeba to bude alespoň dobrý podnět k zamyšlení a k případné nápravě chyb či nedorozumění, o kterých třeba ani my sami nevíme. Dobrá rada nad zlato.

  Pokud to bude jen trochu ve Vašich silách, tak si ve zprávě odpusťte případné vulgarismy. Při jejich používání ztrácí většinou i jinak inteligentní a dobře míněná slova na vážnosti. To by byla přeci škoda, kdybychom pak otázku s odpovědí umístili do FAQ.

  #4100

 • Mám nápad na další otázku do FAQ

  Sem s ním:

                

  #2355

Kdyby každý místo zarytého zavrhování systému kvůli problémům raději přiložil ruku k dílu a pomohl nám, tak už v něm žádné problémy nejsou…

Jestli jste nenašli odpověď na Vaší otázku, napište nám.