Načítání...
PODPORA

Finále soutěže: Která banka je nejhorší?

15.03.2016, 22:41 | test


Do finále se nám propracovaly tyto 3 texty, které rozhodně stojí za pozornost:


1.TEXT


Rád bych se skromě podělil o svůj názor na jeden bankovní institut (dále jen KB :) ) se kterým jsem díky manželky účtu měl kdysi tu čest přijít do styku. Člověku zvyklému navštívit svojí banku jen v případě, že mu kolegové v práci horlivě vykládají, že zrovna minulý týden tam dělali na přepážky nábor pracovnic z elitního týmu roztleskávaček, klesla čelist o pár čísel níže, když už si manželka na vyřízení jistých věcí brala v zaměstnání volno s konstatováním, že musí zase do banky. "Ty jsi tam něco rozbila?" začínám opatrně vplouvat do dávno zapomenutých vod. "Ne, jen můj osobní bankéř neměl na jiný čas volno..."


S vidinou rozšíření svých obzorů jsem sebral odvahu se na to mrknout zblízka a rozhodnul se vyzdvihnout pár úsměvností.


Už jen začátek je výživný, přihlášení do internetového bankovnictví. KB v rámci většího zabezpečení vydá majiteli jistý certifikát, bez kterého se však z jiného zařízení na účet nepřihlásíte. Kleknul vám počítač? Nemáte zálohu certifikátu? Potřebujete provést okamžitou platbu? Bohužel vás sousedovo počítač či internetová kavárna nespasí.


Změna limitu na platební kartě nebo internetbankingu uskutečnitelná pouze osobní návštěvou banky. Ale pozor, návštěva v KB probíhá na předchozí objednání u osobního bankéře a pokud přijdete jen tak, když zrovna máte volno a běháte po městě, budete čekat až před vámi obslouží objednané klienty... někdy to připomíná čekárnu u doktora a já pomalu začínám chápat to vybírání volna...


Končí vám platnost vaší karty? Vyzvednutí nové pouze osobně v bance. Posílání u nich neexistuje.


Zadávání trvalých příkazů a povolení inkasa vč. SIPO je zdarma, ale pouze 3 měsíce od založení účtu, jinak na vás bafne poplatek.


Při zaplacení v některém obchodě kartou je platba strhnuta někdy až o 3-4 dny později a neukáže se provedení této platby ani v disponabilním zůstatku v přehledu účtu! Vyzkoušeno, že není vina na straně obchodu. Pár dní před výplatou to může ty neopatrnější lehce uvést do mínusu.


Nazvat neochotou nebo spíše více slovy "jak klientovi co nejvíce znepříjemnit" refinancování hypotéky (ano bohužel jsme ji u tohoto ústavu měli). Racionální vysvětlení bance proč chceme přejít a zda-li by nám mohli nabídnout lepší podmínky pokud si nás chtějí udržet, bylo jak házet perly sviním. Nebýt našeho pohlídání termínu vyřízení a každodenní uhánění osobního bankéře o papírové vyčíslení výše zůstatku na hypotečním úvěru (samozřejmě za nemalý poplatek), byli bychom prošvihli lhůtu do které mělo být refinancování hotovo a žádné by se nekonalo. Dokonce to došlo až tak daleko, že jsme to museli řešit přes známé a přes ředitelku dané banky... Za to, kolik jim člověk za ta léta na úrocích nasypal bych očekával trochu profesionálnější přístup.


Neustálé otravování od KB telefonáty s nabízením svého nového produktu. Po výslovném přání a sdělením opravdového nezájmu o dané produkty vám banka potvrdí, že to bude akceptovat. Za týden vám však volají znovu a nabízejí to samé... a to už člověk opravdu přestane pokládat za humorné a rozhodne se, že tedy účet zruší a přejde jinam.


Zrušení účtu, žádný problém, stačí podepsat několik papírů osobně v bance, platební kartu včetně internetbankingu vám stornují hned, ale výpovědní lhůta je 1 měsíc na převedení zůstatku. Ovšem zapomenou podotknout, že i za daný měsíc přesto platíte poplatek za vedení účtu, takže nastává komická situace, kdy myslíte, že máte vše vyřízeno, čekáte těch pár korun na sváču co vám má přijít a místo toho vás překvapí několika korunová výzva na uhrazení zbylého nedoplatku...
A osobní názor na nejhorší bankovní službu na kterou jsem se nedávno sám nachytal? Jednoznačně zjištění výše zůstatku na svém účtu z cizího bankomatu. V dnešní moderní době automatizovaných elektronických služeb chtít za ukázání pár čísel 9,- Kč, to už jednomu opravdu nezbývá nic jiného než jít smíchy do kolen...


S pozdravem a přáním úspěšného dne,


Sigi
2.TEXT


Dobrý den dle mého názoru je to jednoznačně ČSOB tento megalomanskej moloch se svými prosklenými budovami a spoustou úředníků je jednoznačně adeptem na nejhorší banku . Svými až nevkusně vtíravými reklamami se snaží urvat zákazníky poněvadž je jasné že banky ( FIO , mBank a další ) jim zákazníky berou protože nemají žádné podmínky na vedení účtu zdarma . ČSOB slibuje vedení účtu zdarma ale .... musíte mít měsíční obrat na účtu více jak 15 000 kč . To je naprosto nehorázný požadavek když desítky let ČSOB vybíral poplatky za vedení účtu na internet bankovnictví prostě za každý ( prd kliente plat ) . Ono by se takových bank našlo víc ale je to nehorázné za to že klient jim svěří své peníze aby ještě platil . Ale co naplat jsme v česku ne ve vyspělém západním světě . Každej hrabe pokud mu to občan a stát povolí . Naštěstí je tu veliká konkurence jak jsem zmínil na začátku tak má každý možnost si vybrat . A nakonec za mě jednička by byla FIO absolutní spokojenost žádné dlouhé fronty opravdu nulové poplatky za vedení k tomu zdarma internetbank a nějaké ty výběry z bankomatů ( ale tuhle službu já nevyužívám nijak často .


Jsem rád za Arbolet a doufám že bude fungovat ještě hodně dlouho .


Pavel
3.TEXT


Zdravím vývojáře a provozovatele Arboletu,


prvně bych chtěl poděkovat za služby, které nám, uživatelům, umožňujete, a taky za všechny inovace, které děláte. Je vidět, že jste neusnuli na vavřínech a pokračujete ve zlepšování. K bankám bych rád napsal něco konkrétnějšího, ale spíše to pojmu zeširoka.
Mám velmi konzervativní rodiče, kteří mají účet u České spořitelny, protože „jim věřím, mají dlouhou tradici, je to bezpečné a mají pobočku u nás ve městě".. pravděpodobně to většina z vás také zná. Když se mi nedávno dostal do rukou výpis z účtu, jehož poslední stranu tvořil dlouhý výpis položek typu „poplatek za....", nevěděl jsem, jestli se smát nebo brečet. Smát z toho důvodu, jak musí být u ČS vysmátí, když jim lidé dávají své peníze, oni z nich mají nemalé zisky a ještě k tomu jim lidé za toto uložení peněz platí. Brečet z toho důvodu, že vím, jak to chodí a jak hezky „okrádají" mé rodiče. V polovině roku 2015 doplatili úvěr, který si vzali u ČS (kde jinde, když jim věří, že..), a z banky přišel dopis, nebo jim volali, to si teď už přesně nevybavuji, že splacením úvěru se změní i podmínky běžného účtu a ať se staví na pobočce. Šel jsem tam tedy s mamkou, aby nepodepsala nějakou kravinu. Paní za stolem mi v bankovních službách moc zběhlá nepřišla, nedokázala vysvětlit základní souvislosti apod. Nakonec jsme přistoupili na určité změny vedoucí ke snížení měsíčních poplatků asi ze 250 Kč na 130 Kč. Nejdříve ale hrozila, že splacením úvěru nám vezme slevu, což také udělala, ale i tak jsme se vyškrtnutím určitých služeb dostali na nižší částku s tím, že časem vybereme jinou banku. Hned ten den jsme jich pár obešli, aby mamka získala důvěru v moderní banky typu AirBank, Fio, Equa,.. I přesto se mi jí do minulého týdne nepodařilo přesvědčit, aby od ČS odešla. Díky Arboletu, kterému ze začátku nevěřila a říkala, že jsem blázen, když dobrovolně dávám své peníze podvodníkům, se mi jí spolu s bratrem, který taktéž v Arboletu zhodnocuje své finance, podařilo přesvědčit, že banka na ní jen vydělává a ani současná míra inflace není úrokem pokryta. Ještě pro úplnost bych doplnil, že má druhý účet u UniCredit, kam přešla po rozpadu AXA bank, a nabídli jí jisté MULTI konto bez poplatků s poměrně hezkým úročením 1,5%, které ke dnešnímu dni už samozřejmě neplatí. Takže má dvě debetní karty (kreditní, kterou nám paní v ČS nutila místo kontokorentu jsme striktně odmítli), běžný účet u ČS a kombinovaný účet u UniCredit. Z ČS odejde co nejrychleji, protože tam se peníze jen ztrácejí, ebanking je příšerný a obecně s jejich službami není spokojená. UniCredit probereme časem, tam se to zatím ještě „vyplatí". Každý měsíc po mě chce převést určitou částku z ČS do UniCredit, aby měla peníze rozdělené (myslí si, jak diverzifikuje riziko :). Dneska mě o to požádala znovu..s tím, že tam pošleme jen půlku částky a druhou část pravděpodobně vloží příští týden do Arboletu. Takže úspěch? Ano!
Já osobně mám účet u AirBank. Už při zakládání účtu po odchodu z Oberbank (vysoké poplatky za všechno, nicméně velmi příjemní a vzdělaní lidé na pobočce) asi v roce 2013 na mě působili velmi profesionálně, na pobočce mi vždycky pomohli, udělali kávu apod. Za celou dobu fungování se nevyskytl jediný problém, komunikují přes zprávy, zvládají perfektně i komunikaci s úřady. Prostě jsem spokojený, až na počet poboček a bankomatů, ale to se v budoucnu jistě změní. Mamka se rozhodla jít také k nim, protože nabízí poměrně pěkný úrok, služby bez poplatků, přehledný ebanking a profesionální přístup. Jen pro představu, u ČS má zdarma jen dva výběry z jejich bankomatu! Platí i nějaké drobné za kontrolní SMS, které jí chodí na mobil. Měsíčně se tedy dostane na +/- těch 130Kč, pokud zběsile nevybírá a nadmíru nevyužívá zpoplatněné služby. U AirBank by musela za každý výběr platit 25 Kč, protože jejich bankomat u nás ve městě není, nebo zvolit velký tarif za 100 Kč/měsíc s neomezeným počtem výběrů u cizích bankomatů. Jistě, jsou to malé položky, ale na účtu jí leží nevyužívaná částka, u které dochází k znehodnocování a ponižování o měsíční poplatky, za které by se dalo pořídit nějaké VPNko (mimochodem díky za článek o anonymizaci) nebo jiné lepší služby.
Doufám, že v co nejbližším období už nebudeme muset řešit poplatky a nespokojenost s bankou, a zároveň pevně věřím, že opravdu „pustí" i nějakou korunu do Arboletu, kterému věří víc a víc, i přes počáteční nevůli, převážně díky vysvětlení, co banka s jejími penězi dělá a jaké z toho má ona (ne)výhody.
Spokojený uživatel Arboletu
Odkaz pro sdílení: https://arbolet.net/clanek/finale-souteze-ktera-banka-je-nejhorsi